Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Klub programování a robotiky

Zajímají tě počítače? Chceš se naučit programovat nebo si umět vytvořit vlastní www stránku? Chceš vědět, jak fungují roboti? Rád se učíš novým věcem? Tak je naše nová nabídka určena právě pro tebe a je jedno, jestli jsi kluk nebo holka.

Městská knihovna v Přerově od října 2019 zahajuje činnost klubu programování a robotiky, ve kterém se můžeš naučit spoustu věcí souvisejících s programováním, internetem, robotikou a řadu dalších užitečných věcí kolem počítačů.

ORGANIZACE ČINNOSTI KLUBU A VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ

Činnost klubu programování a robotiky se řídí pravidly uvedenými v dokumentu umístěném na www stránkách Městské knihovny v Přerově (PDF).

KDY A JAK ČASTO?

Činnost klubu bude zahájena v pondělí 7. 10. 2019 od 16.30 hodin pro věkovou kategorii 10 - 12 let a bude probíhat v rámci školního roku 2019/2020 vždy 1x za 14dnů každé pondělí v době od 16.30 do 18.00 hodin, tedy 2 vyučovací hodiny. V pondělí 14. 10. 2019 bude zahájena činnost klubu pro pro věkovou kategorii 13 - 15 let, a to ve stejném časovém rozpětí, tedy od 16.30 do 18.00 hodin.

KDE?

Kroužek bude probíhat v prostorách učebny Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36 ve 2. patře.

CO?

Činnost klubu bude ve školním roce 2019/2020 zaměřena na:

  • blokové programovaní v prostředí Scratch
  • tvorbu www stránek (HTML + CSS)
  • ovládání robotických vozítek OZOBOT EVO
  • ovládání robotů LEGO Mindstorms EV3
  • programování jednoduchých a miniaturních mikropočítačů micro:bit
  • v přípravě ovládání základních kancelářských aplikací Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • v přípravě základy 3D modelování v TinkerCAD a tisk na 3D tiskárnách
  • a mnoho dalšího (např. úprava digitálních fotografií, tvorba jednoduché grafiky na počítači, bezpečnost na internetu apod.)

Náplň činnosti klubu může být průběžně upravována v návaznosti na schopnosti a zájmy jednotlivých účastníků a dle možností bude umožněno rozvíjet jednotlivé dílčí aktivity v rámci náplně klubu pro každého z účastníků individuálně.

I když jde v rámci činnosti klubu také o zábavu, náplní klubu není a nebude hraní počítačových her.

NA ČEM BUDEME PRACOVAT?

Učebna Městské knihovny v Přerově je vybavena 10 ks notebooků s operačním systémem Windows 10, balíkem kancelářských aplikací Microsoft Office 2016 a dalšími aplikacemi potřebnými pro realizaci náplně klubu.

Učebna je dále vybavena 10 ks stavebnic LEGO Mindstorms EV3 Education, 2 ks stavebnic LEGO Mindstorms EV3 pro domácí použití a 2 ks rozšiřujících dílů pro stavebnice LEGO Mindstorms. Dále je učebna vybavena 12 ks robotických vozítek OZOBOT EVO a  12 ks miniaturních mikropočítačů micro:bit. Uvedené vybavení bylo pořízeno v letech 2012 - 2018 z finančních prostředků grantových programů Ministerstva kultury ČR a rozpočtu statutárního města Přerova.

KDO KLUB POVEDE?

Činnost klubu bude zajišťovat pracovník Městské knihovny v Přerově s odpovídajícím odborným vzděláním a pedagogickými zkušenostmi v oblasti IT a vzdělávání.

PRO KOHO?

Klub je určen pro kluky a holky ve věku od 10 do 15 let, kteří se chtějí učit novým věcem a zajímají je moderní IT technologie. Počet přijímaných účastníků klubu je vzhledem k prostorovým možnostem, dostupné technice a zabezpečení odpovídající úrovně náplně klubu omezen na 2x 9 zájemců, a to ve věkových kategoriích 10 - 12 let a 13 - 15 let. O přijetí do klubu rozhoduje datum přijetí přihlášky potvrzené pracovníkem knihovny.

PLATBA ZA KLUB

Aktivity klubu jsou realizovány bezplatně. Jedinou podmínkou je platná registrace ke službám Městské knihovny v Přerově a pravidelná návštěvnost aktivit klubu. Podrobná pravidla činnosti a členství klubu programování a robotiky jsou dostupná na www stránkách knihovny ve formátu PDF.

TERMÍN PODÁNÍ PŘIHLÁŠEK

Termín podání přihlášek do klubu programování a robotiky je 4. 10. 2019. Přihlášku si můžete stáhnout ve formátu PDF nebo si ji vyzvednout v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36 v běžné provozní době. Přihlášku musí vyplnit a podepsat zákonný zástupce zájemce o klub a odevzdat ji osobně v půjčovně pro dospělé v budově na Žerotínově nám. 36.

DALŠÍ INFORMACE

Podrobnější informace k činnosti klubu můžete získat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (preferovaný kontakt) nebo na telefonním čísle 581 334 064 (Út - Čt 10.00 - 12.00).

 

Klub programování a robotiky


Osobní údaje jsou zpracovávány v rozsahu a účelu uvedeném v Knihovním řádu v samostatné příloze Rozsah a způsoby získávání, zpracování a nakládání s osobními údaji uživatelů Městské knihovny v Přerově a v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a pouze pro účely administrace pořádané akce. Veškeré osobní údaje Veškeré osobní údaje budou po skončení činnosti kroužku za daný školní rok smazány a skartovány.

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba ZískejBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty