Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Twitter RSS

Logo knihovny

Vloženo: úterý, 21 květen 2019 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Máš dostatek kuráže? Pak se vydej s ostatními dobrodruhy na panství šíleného profesora, který ukradl několik cenných předmětů z minulosti i budoucnosti. Vaším úkolem bude tyto artefakty najít a vynést je z profesorova panství dřív, než bude pozdě! Ale pozor, nebude to rozhodně vůbec jednoduché – dům je plný nástrah a ďábelský protivník vám bude neustále klást nové pasti!

Číst dál...

Vloženo: úterý, 21 květen 2019 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Holky, kluci, baví vás kreativní tvoření všeho druhu? Rádi pořád něco vyrábíte a hledáte nové nápady a inspiraci? Pak navštivte naši tradiční tvořivou dílnu, která se i v červnu koná ve svém obvyklém čase, a to první úterý v měsíci. A na co se tentokrát můžete těšit? Společně se budeme bavit výrobou pestrobarevného papírového košíčku, který se stane hezkou dekorací vašeho pokoje a poslouží i jako místo na drobné cennosti.

Číst dál...

Vloženo: pondělí, 13 květen 2019 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Oblíbená rodinná hra Labyrinth nabízí hráčům ve speciálním vydání dobrodružné putování napříč celou Českou republikou. Vydejte se tedy na cestu po zajímavých a turisticky významných místech a památkách naší země a objevujte nejen typické domácí výrobky, ale i zvířata žijící na našem území!

Číst dál...

Vloženo: pátek, 10 květen 2019 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Květnové setkání Kulturní akademie knihovny bude věnováno herečce Zitě Kabátové, která v období první republiky patřila mezi naše největší filmové hvězdy. Během svého života účinkovala ve více než padesáti filmech. Budeme si povídat nejen o jejích oblíbených filmových a divadelních rolích, ale také o soukromém životě – dětství, rodině, zájmech, přátelích a láskách. Chcete se dozvědět, se kterými hereckými kolegy či režiséry ráda spolupracovala nebo z jakého důvodu se nemohla téměř čtvrt století objevit v žádném filmu? Pokud Vás zajímá životní příběh této neobyčejné herecké osobnosti, přijměte naše pozvání na květnové setkání Kulturní akademie knihovny.

Číst dál...

Vloženo: úterý, 07 květen 2019 0 komentář

Je vám nad 18 let? Jste komunikativní a stále dobře naladění? Bez knížky neuděláte ani krok? Pak hledáme právě vás!

Číst dál...

Vloženo: úterý, 07 květen 2019 0 komentář

Přinášíme Vám další číslo našeho knihovního zpravodaje. Aktuální vydání obsahuje tradiční ucelený přehled připravovaných akcí naší knihovny a nechybí rovněž naše knižní recenze, literární a hudební téma měsíce a řada dalších zajímavých informací. 

Číst dál...

Vloženo: pondělí, 06 květen 2019 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Dixit je společenská karetní hra vhodná pro celou rodinu, při níž rozvíjíte svou fantazii. Jeden z hráčů se na začátku hry stane vypravěčem a snaží se co nejlépe vystihnout obrázek na vybrané kartě. Musí však dávat pozor, jakým způsobem kartu spoluhráčům popíše – příliš těžký nebo příliš lehký popis ho totiž může připravit o body!

Číst dál...

Vloženo: čtvrtek, 02 květen 2019 0 komentář

KnihoBOX (speciální návratový box) umožňuje vrátit vypůjčené knihy ze všech pracovišť Městské knihovny v Přerově včetně knihoven místních částí, a to zejména mimo provozní dobu knihovny. Knihy nyní mohou uživatelé knihovny vracet v otevírací době obchodního centra Galerie Přerov na Čechově ulici 26, kde je knihobox umístěn v blízkosti infostánku.

Proces samoobslužného vracení knih je snadný a rychlý – knihy se jednoduše po jedné vkládají hřbetem napřed do označeného otvoru. Vrácené dokumenty jsou v knihoboxu dobře chráněny před jakýmkoli poškozením. Do knihoboxu lze vrátit pouze knihy, nikoli časopisy, CD, mapy, hry ani jiné knihovní dokumenty. Touto cestou není možné vracet ani výpůjčky knih uskutečněné formou meziknihovní výpůjční služby (MVS).

Vrácené knihy budou z uživatelského konta odečteny následující pracovní den po jejich vložení do knihoboxu. Stav vrácení výpůjček si uživatel může zkontrolovat pomocí přihlášení do svého uživatelského konta. Již vzniklé sankční poplatky z prodlení zůstávají i po vrácení knih prostřednictvím knihoboxu beze změny a uživatel je nadále povinen je uhradit při nejbližší osobní návštěvě Městské knihovny v Přerově.

Pravidla využívání KnihoBOXu:

  1. Městská knihovna v Přerově (dále jen Knihovna) umožňuje všem registrovaným uživatelům možnost vracení vybraných druhů vypůjčených knihovních dokumentů prostřednictvím samoobslužného návratového boxu (dále jen KnihoBOX).
  2. Prostřednictvím KnihoBOXu je možné vracet pouze knihy vypůjčené na kterémkoliv pracovišti Knihovny a jejích poboček v Přerově i místních částech Přerova.
  3. Ostatní typy knihovních dokumentů (periodika – časopisy, Audio CD, zvukové knihy, mapy, hry, tablety apod.), u kterých hrozí jejich poškození, je možné vrátit pouze při osobní návštěvě pracoviště, kde byly vypůjčeny. Prostřednictvím KnihoBOXu nelze vracet ani dokumenty obsahující přílohy (CD, EZ, mapy apod.).
  4. Vrácené knihy jsou z KnihoBOXu vyzvedávány každý pracovní den, nejpozději do 12.00 hodin, a jejich odečtení z konta uživatele je provedeno zpravidla v ten samý den, kdy byly knihy z KnihoBOXu vyzvednuty, nejpozději však následující pracovní den do 18.00 hodin.
  5. Uživatel využívající k vracení vypůjčených knih zařízení KnihoBOX si může zkontrolovat stav vrácení svých výpůjček prostřednictvím svého uživatelského konta v on-line katalogu Carmen (http://carmen.knihovnaprerov.cz), a to nejdříve následující pracovní den po 18.00 hodině.
  6. Knihovní dokumenty (knihy) vrácené přes KnihoBOX, které budou poškozené nebo neúplné, nebudou odečteny z konta uživatele a Knihovna bude uživatele o této skutečnosti informovat prostřednictvím jím sdělených kontaktních údajů (telefon, e-mail, poštovní adresa). Vrácené poškozené knihy budou evidovány stále jako vypůjčené, a to až do doby, než dojde k osobnímu vyřešení náhrady poškození na pracovišti, kde byla výpůjčka uskutečněna.
  7. V případě, že budou prostřednictvím KnihoBOXu vráceny dokumenty, na které se tento způsob vracení nevztahuje (CD, hry, zvukové knihy apod.), a budou v KnihoBOXu poškozeny, je uživatel povinen uhradit vzniklou škodu dle ustanovení Knihovního řádu.
  8. Sankční poplatky vzniklé z důvodu pozdního vrácení vypůjčených knihovních dokumentů (knih) prostřednictvím KnihoBOXu budou s uživatelem vyřízeny při následující osobní návštěvě pracoviště knihovny, kde byly knihy původně vypůjčeny.
  9. Dokumenty (knihy) půjčené prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby (MVS) musí být vráceny osobně na pracovišti, kde byly půjčeny. Nelze je vracet přes KnihoBOX.
  10. Služba je pro všechny uživatele Knihovny s platnou registrací bezplatná.

KnihBOX

Číst dál...

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětem

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty