Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Instagram Twitter RSS

Logo knihovny

Vloženo: středa, 23 září 2020 0 komentář

 

Vážení uživatelé a návštěvníci Městské knihovny v Přerově,

dovolte nám, abychom vám popřáli příjemně strávený sváteční den volna a upozornili vás, že všechna pracoviště přerovské knihovny budou 28. 9. 2020 uzavřena.

Těšíme se na shledanou s vámi.

 

 

Číst dál...

Vloženo: středa, 23 září 2020

Vážení uživatelé a návštěvníci Městské knihovny v Přerově,

dovolujeme si vás upozornit na zrušení besedy s Kateřinou Farnou Jak jsem potkala Brusel, která se měla uskutečnit ve čtvrtek 24. září 2020 od 17.00 hodin, a to z důvodu malého zájmu veřejnosti. Děkujeme za pochopení!

Číst dál...

Vloženo: středa, 23 září 2020

Chcete zlepšit a procvičit svou paměť a naučit se využívat její kapacitu ve větším rozsahu? Nebo snad máte pocit, že vaše paměť už vám neslouží tak dobře jako dříve? Přihlaste se do kurzu trénování paměti pro začátečníky a zjistěte, jak si s pomocí nejrůznějších mnemotechnik co nejlépe zapamatovat spoustu informací, které běžným způsobem zapamatovatelné nejsou.

Číst dál...

Vloženo: úterý, 22 září 2020

Holky, kluci, baví vás kreativní tvoření všeho druhu? Rádi pořád něco vyrábíte a hledáte nové nápady a inspiraci? Pak navštivte naši tradiční tvořivou dílnu, která na vás v říjnu čeká hned několikrát v rámci celorepublikové akce Týden knihoven!

Číst dál...

Vloženo: pátek, 18 září 2020

V letošním roce uplyne již 400 let od nešťastné bitvy, která přepsala politickou mapy Evropy a odstartovala apokalypsu třicetileté války. Mnohé události „bělohorského období“ se ovšem udály trošku jinak, než jak jsme slýchávali v hodinách dějepisu, čímž je toto téma stále živé, vzrušující, posluchačsky vděčné a především poučné. Svůj pohled na tuto významnou historickou událost představí návštěvníkům přednášky Josef Špidla, autor knihy Krvavý měsíc nad horou Liliavou, která pojednává o bělohorské době v rozmezí let 1599 - 1628.

Číst dál...

Vloženo: čtvrtek, 17 září 2020

Portugalský král Manuel I. byl při své návštěvě Alhambry natolik okouzlen jejími interiéry, zejména keramickými dlaždicemi zvanými "azulejos", že okamžitě nařídil, aby jeho vlastní palác v Portugalsku byl vyzdoben podobnými obklady. Azul je krásná, barevná, rychlá a svižná hra pro celou rodinu, ve které se vžijete do rolí mistrů obkladačů. Vytvořte tu nejkrásnější mozaiku pro královský palác!

Číst dál...

Vloženo: středa, 16 září 2020

Také v říjnu se můžete v Městské knihovně v Přerově těšit na pravidelný prodej vyřazených knih a časopisů z knihovního fondu. Většinu vámi vybraných knih si budete moci odkoupit za symbolický poplatek 5 Kč, časopisy za 2 Kč.

Číst dál...

Vloženo: úterý, 15 září 2020

Reflexní terapie je jednou z možností, jak aktivně pečovat o své fyzické i psychické zdraví. Vychází z poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky, které odpovídají příslušným orgánům. Jakákoliv nerovnováha v organismu se pak promítne do těchto plošek, a tak je reflexní terapie metodou nejenom léčebnou, ale i orientačně diagnostickou.

Číst dál...

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty