Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Google+ Twitter RSS LinkedIn

Logo knihovny

Vloženo: čtvrtek, 16 listopad 2017 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Pátá přednáška z volného cyklu „Používáme tablet“ si klade za cíl seznámit posluchače s cloudovými úložišti a s možnostmi jejich využití na tabletech.

Číst dál...

Vloženo: úterý, 14 listopad 2017 0 komentář

Vážení čtenáři a uživatelé Městské knihovny v Přerově,

dovolujeme si vás upozornit na uzavření pobočky Městské knihovny v Přerově - Předmostí z technických důvodů, a to od pondělí 20. 11. do konce roku 2017.

Všechny výpůjčky knihovních dokumentů (knihy, časopisy, stolní hry), uskutečněné na této pobočce, budou uživatelům automaticky prodlouženy, avšak jejich vracení bude možné na kterémkoli pracovišti Městské knihovny v Přerově (oddělení pro dospělé, půjčovna pro děti a na pobočkách na Velké Dlážce a na Trávníku), kde si uživatelé s platnou registrací budou moci také další knihovní dokumenty vypůjčit. 

Aktuální informace o otevření pobočky sledujte na www stránkách knihovny a prostřednictvím elektronického informačního zpravodaje zasílaného 1x týdně na e-mailové adresy našich uživatelů.

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

Číst dál...

Vloženo: úterý, 14 listopad 2017 0 komentář

Vážení uživatelé služeb Městské knihovny v Přerově,

v sobotu 18. 11. 2017 budou všechna pracoviště v hlavní budově knihovny na Žerotínově náměstí pro veřejnost uzavřena.

Děkujeme Vám za pochopení a přejeme vám klidné prožití nadcházejícího prodlouženého víkendu.

Číst dál...

Vloženo: úterý, 14 listopad 2017 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Holky, kluci, rodiče! Po roce je tu zase Den pro dětskou knihu a my vás u této příležitosti zveme na dětské oddělení Městské knihovny v Přerově, kde bude poslední listopadovou sobotu po celé dopoledne připraven pro všechny návštěvníky bohatý program a na své si přijde skutečně každý.

Číst dál...

Vloženo: pondělí, 13 listopad 2017 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Jaroslav Durych (1896-1962) byl lékař, spisovatel a publicista, který patřil k nejpozoruhodnějším postavám moderní české literatury. Literární činnosti se věnoval vedle povolání lékaře, přesto vytvořil rozsáhlé dílo, které obsahuje prózu, poezii, dramata, eseje, odborné studie, publicistiku, překlady i náboženské texty. Část svého života prožil se svou rodinou v Přerově, kde je po něm pojmenována jedna z ulic.

Číst dál...

Vloženo: pondělí, 13 listopad 2017 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Při povídání o expedici po Barmě a Vietnamu vám Alena a Jirka Márovi prozradí tolik exotických zážitků, že budete jen nevěřícně kroutit hlavou. Vysvětlí vám, jak se žije na plovoucích ostrovech a proč rybáři pádlují nohama. Uvidíte videozáběry z balónu na krajinu plnou chrámů i ranní rozcvičku důchodců v ulicích Hanoje. Dozvíte se, zajímavosti ze života obyčejných lidí i o císaři, který měl 300 manželek. Nahlédnete do skvělých asijských kuchyní, ale také uslyšíte, jak lehce se dá jídlem otrávit.

Číst dál...

Vloženo: čtvrtek, 09 listopad 2017 0 komentář

V říjnu jsme se v naší audiosoutěži nazvané „Ve stopách Oldřicha z Chlumu“ zaměřili na historické detektivky jednoho z nejčtenějších současných českých autorů, kterým není nikdo jiný než Vlastimil Vondruška. S hlavní postavou - Oldřichem z Chlumu jsme se vydali do 13. století, do doby vlády Přemysla Otakara II., a spolu s ním se zapojili do vyšetřování a trestání hrdelních zločinů.

Číst dál...

Vloženo: pondělí, 06 listopad 2017 0 komentář
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Přemýšlíte, jaké jsou příčiny vzniku stresu? Víte, že může mít negativní vliv na naše zdraví, mezilidské vztahy a na celkový spokojený život? Chcete se dozvědět, jak se mu bránit a jak s ním umět naložit? V případě, že vás tato problematika zajímá, navštivte přednášku Ing. Pavla Kavříka a dozvíte se nejen spoustu zajímavých a užitečných informací, ale také odpovědi na všechny vaše otázky.

Číst dál...

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám

E-mail:*
Zpráva:*
Kontrolní kód: