Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Instagram Twitter RSS

Logo knihovny

e-Výpůjčky (eReading.cz)

Městská knihovna v Přerově, ve spolupráci s portálem eReading.cz, umožňuje pro své uživatele půjčování elektronických knih. Přerovská knihovna se tak zařadila mezi ostatní knihovny v republice, které tuto službu svým čtenářům poskytují. Propojením našeho on-line katalogu Carmen s katalogem eReadingu.cz získají naši uživatelé k dispozici možnost zapůjčit si tisíce titulů e-knih, a to včetně novinek a bestsellerů.

Jaké jsou základní parametry půjčování e-knih?

 • všechny e-knihy z portálu eReading.cz jsou dostupné z knihovního on-line katalogu Carmen. V původním on-line katalogu LWWW již není možné e-výpůjčky z důvodu využívání zastaralých technologií implementovat. Seznam dostupných knih pro e-výpůjčky v on-line katalogu Carmen.
 • služba půjčování e-knih je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny v Přerově s platnou registrací a je poskytována zdarma
 • e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz, telefonech (smartphone) a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz
 • délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní, výpůjčku není možné zkrátit ani prodloužit. Nevztahují se proto na ní žádné sankční poplatky z prodlení, výpůjčená e-kniha sama zmizí z vašeho zařízení
 • současně si je možné vypůjčit maximálně 3 tituly
 • kromě možnosti e-výpůjčky byly některé záznamy knih v našem katalogu obohaceny o možnost prolistovat si ukázku nebo obsah daného titulu ve formátu PDF

Logo eReading.cz

Co je třeba před realizaci e-výpůjčky?

Jak již bylo uvedeno, vypůjčené e-knihy lze číst POUZE na čtečkách eReading.cz eReading START2, 3 a 4 Touch Light, telefonech (smartphone) a tabletech s operačním systémem Android (v. 2.4 a vyšší) a iOS pomocí aplikace eReading.cz – dále jen „čtecí zařízení“.

 1. musíte být registrovaným uživatelem Městské knihovny v Přerově a mít platnou čtenářskou registraci
 2. ve svém uživatelském kontě v knihovně musíte mít zadaný platný e-mail. Ten můžete zadat u pracovnice knihovny přímo u pultu v půjčovně nebo si jej sami vložit přes web po přihlášení do svého účtu v katalogu Carmen
 3. jako přihlašovací údaje použijte vaše čtenářské číslo (je uvedeno na průkazu do knihovny) a heslo, které se skládá z prvních 6 číslic vašeho rodného čísla, pokud jste si heslo již sami nezměnili
 4. na portále eReading.cz musíte mít účet se stejným e-mailem, který je uveden ve vašem účtu v naší knihovně

Jak si půjčit e-knihu?

 1. Základní a nutnou podmínkou pro realizaci e-výpůjček je platná registrace v Městské knihovně v Přerově a na portále eReading.cz (viz postup uvedený výše) vč. platné e-mailové adresy.
 2. Musíte být přihlášeni ke svému čtenářskému kontu v on-line katalogu Carmen protřednictvím svého čtenářské čísla a PIN.

E-výpůjčky

 1. Tituly, které lze půjčit jako e-výpůjčku, naleznete v přehledu dostupných knih pro e-výpůjčky (menu Seznamy na hlavní obrazovce on-line katalogu Carmen)

E-výpůjčky

 1. Každý titul, který lze půjčit jako e-výpůjčku má v detailu svého záznamu možnost volby “Půjčit E-knihu”. Tlačítko je aktivní pouze, jste-li přihlášeni ke svému uživatelskému kontu.

E-výpůjčky

 1. Po kliknutí na tlačítko “Půjčit E-knihu” se objeví obrazovka, kde je nutné potvrdit souhlas s podmínkami e-výpůjčky.

E-výpůjčky

 1. Po stisknutí tlačítka “Vyžádat si e-knihu” je e-výpůjčka připravena ke stažneí na serveru eReadingu.cz. Na vaši platnou e-mailovou adresu Vám bude doručena informační zpráva s údaji o výpůjčce.

E-výpůjčky

 1. Úspěšné dokončení operace.

E-výpůjčky

 1. Na Váš e-mail bude doručena potvrzovací zpráva o e-výpůjčce.

E-výpůjčky

 1. Nyní je třeba přejít na eReading.cz do sekce eVýpůjčky, kde je e-výpůjčka k dispozici.

E-výpůjčky

 1. Detail informace o realizovaných e-vypůjčkách v kontě uživatele.

E-výpůjčky

Jak číst e-knihu z e-výpůjčky?

 1. Postup, jak stáhnout a číst e-knihy, naleznete v nabídce „Jak číst eKnihy“ webových stránek eReadingu.cz. Nabídka je dále rozdělena podle typu použitého čtecího zařízení.
 2. Vypůjčené e-knihy lze číst pouze na čtečkách eReading.cz, telefonech (smartphone) a tabletech s operačním systémem Android (v. 2.4 a vyšší) a iOS pomocí aplikace eReading.cz, kterou si v případě Androidu stáhnete z Google play a nainstalujete.
 3. Po přihlášení do aplikace eReading.cz (jméno je mail + heslo z registrace na eReading.cz) si e-knihu stáhnete do vlastního zařízení.
 4. A čtete, a čtete, a čtete ....

Případné dotazy pište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Naposledy změněno čtvrtek, 05 prosinec 2019 16:47

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemNejlepší knihy dětem

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty