Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Instagram Twitter RSS

Logo knihovny

e-Výpůjčky (Palmknihy.cz)

Městská knihovna v Přerově ve spolupráci s portálem Palmknihy.cz umožňuje svým uživatelům půjčování elektronických knih a řadí se tak mezi ostatní knihovny v republice, které tuto službu svým čtenářům poskytují. Propojením našeho on-line katalogu Tritius s katalogem Palmknihy.cz získají naši uživatelé k dispozici možnost zapůjčit si tisíce titulů e-knih, a to včetně novinek a bestsellerů.

Palmknihy

Dřívější portál eReading se sloučil s Palmknihami, vy však o nic nepřicházíte! Své e-knihy, kredity a seznam přání pouze nyní naleznete na Palmknihy.cz. Pro přihlášení použijte svůj e-mail a heslo z eReading.cz. Pokud máte založený účet na Palmknihách i na eReadingu pod různými e-maily, napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vaše účty budou spojeny.

Jaké jsou základní parametry půjčování e-knih?

 • Všechny e-knihy z portálu Palmknihy.cz jsou dostupné z knihovního on-line katalogu Tritius (seznam dostupných knih pro e-výpůjčky).
 • Služba půjčování e-knih je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny v Přerově s platnou registrací a je poskytována zdarma.
 • E-knihy lze číst na čtečkách PocketBook, čtečkách podporujících formát ePub, čtečkách Amazon Kindle, na telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz nebo na PC a noteboocích s operačním systémem Windows (dále jen čtecí zařízení).
 • Délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní, výpůjčku není možné zkrátit ani prodloužit. Nevztahují se proto na ni žádné sankční poplatky z prodlení, vypůjčená e-kniha sama zmizí z vašeho čtecího zařízení.
 • Současně si je možné vypůjčit maximálně 3 tituly.
 • Kromě možnosti e-výpůjčky byly některé záznamy knih v našem katalogu obohaceny o možnost prolistovat si ukázku nebo obsah daného titulu ve formátu PDF.

Logo eReading.cz

Co je třeba před realizaci e-výpůjčky?

 1. Musíte být registrovaným uživatelem Městské knihovny v Přerově a mít platnou čtenářskou registraci.
 2. Ve svém uživatelském kontě v knihovně musíte mít zadaný platný e-mail. Ten můžete zadat u pracovnice knihovny přímo u pultu v půjčovně nebo si jej sami vložit přes web po přihlášení do svého účtu v katalogu Tritius.
 3. Jako přihlašovací údaje použijte vaše čtenářské číslo (je uvedeno na průkazu do knihovny) a heslo, které se skládá z prvních 6 číslic vašeho rodného čísla, pokud jste si heslo již sami nezměnili.
 4. Na portále Palmknihy.cz musíte mít účet se stejným e-mailem, který je uveden ve vašem účtu v naší knihovně.

Jak si půjčit e-knihu?

 1. Základní a nutnou podmínkou pro realizaci e-výpůjček je platná registrace v Městské knihovně v Přerově a na portále Palmknihy.cz (viz postup uvedený výše) vč. platné e-mailové adresy.
 2. Musíte být přihlášeni ke svému čtenářskému kontu v on-line katalogu Tritius prostřednictvím svého čtenářského čísla a PIN.e-výpůjčky
 3. Tituly, které lze půjčit jako e-výpůjčku, naleznete v přehledu dostupných knih pro e-výpůjčky (menu Odkazy na hlavní obrazovce on-line katalogu Tritius).
  e-výpůjčky
 4. Každý titul, který lze půjčit jako e-výpůjčku, má v detailu svého záznamu možnost volby “Půjčit E-knihu”. Tlačítko je aktivní pouze, jste-li přihlášeni ke svému uživatelskému kontu.
  e-výpůjčky
 5. Po kliknutí na tlačítko “Půjčit E-knihu” se objeví obrazovka, kde je nutné potvrdit souhlas s podmínkami e-výpůjčky.e-výpůjčky
 6. Po stisknutí tlačítka “Vyžádat si e-knihu” je e-výpůjčka připravena ke stažení na serveru Palmknihy.cz. Na vaši platnou e-mailovou adresu vám bude doručena informační zpráva s údaji o výpůjčce.e-výpůjčky
 7. Úspěšné dokončení operace.

e-výpůjčky

 1. Na váš e-mail bude doručena potvrzovací zpráva o e-výpůjčce.

e-výpůjčky

 1. Nyní je třeba přejít na Palmknihy.cz do sekce eVýpůjčky, kde je e-výpůjčka k dispozici.

e-výpůjčky

 1. Detail informace o realizovaných e-vypůjčkách v kontě uživatele.

e-výpůjčky

Jak číst e-knihu z e-výpůjčky?

 1. Postup, jak stáhnout a číst e-knihy, naleznete v nabídce „Nápověda“ webových stránek Palmknihy.cz. Nabídka je dále rozdělena podle typu použitého čtecího zařízení (viz bod 2).
 2. E-knihy lze číst na čtečkách PocketBook, čtečkách podporujících formát ePub, čtečkách Amazon Kindle, na telefonech a tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz nebo na PC a noteboocích s operačním systémem Windows.
 3. Po přihlášení do aplikace eReading.cz (jméno je mail + heslo z registrace na Palmknihy.cz) si e-knihu stáhnete do vlastního zařízení.
 4. A čtete a čtete a čtete!

Případné dotazy pište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Naposledy změněno středa, 26 únor 2020 15:33

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty