Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Kroužek programování a zábavné robotiky

Zajímají tě počítače? Chceš se naučit programovat nebo si umět vytvořit vlastní www stránku? Chceš vědět, jak fungují roboti? Rád se učíš novým věcem? Tak je naše nová nabídka určena právě pro tebe a je jedno, jestli jsi kluk nebo holka.

Městská knihovna v Přerově od října zahajuje činnost kroužku programování a zábavné robotiky, ve kterém se můžeš naučit spoustu věcí souvisejících s programováním, internetem, robotikou a řadu dalších užitečných věcí kolem počítačů.

KDY?

Činnost kroužku bude zahájena 1. 10. 2018 od 16.15 hodin a bude probíhat v rámci školního roku 2018/2019 každé pondělí v době od 16.15 do 17.45 hodin, tedy 2 vyučovací hodiny.

KDE?

Kroužek bude probíhat v prostorách učebny Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36 ve 2. patře.

CO?

Činnost kroužku bude ve školním roce 2018/2019 zaměřena na:

  • blokové programovaní v prostředí Scratch
  • tvorbu www stránek (HTML + CSS)
  • ovládání robotických vozítek OZOBOT EVO
  • ovládání robotů LEGO Mindstorms EV3
  • programování jednoduchých a miniaturních mikropočítačů micro:bit (od ledna 2019)
  • v přípravě ovládání základních kancelářských aplikací Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • a mnoho dalšího (např. úprava digitálních fotografií, tvorba jednoduché grafiky na počítači, bezpečnost na internetu apod.)

Náplň činnosti kroužku může být průběžně upravována ve vazbě na schopnosti a zájmy jednotlivých účastníků a dle možností bude umožněno rozvíjet jednotlivé dílčí aktivity v rámci náplně kroužku pro každého z účastníků individuálně.

I když jde v rámci činnosti kroužku také o zábavu, náplní kroužku není a nebude hraní počítačových her.

NA ČEM BUDEME PRACOVAT?

Učebna Městské knihovny v Přerově je vybavena 10 ks notebooků s operačním systémem Windows 10, balíkem kancelářských aplikací Microsoft Office 2016 a dalšími aplikacemi potřebnými pro realizaci náplně kroužku.

Učebna je dále vybavena 10 ks stavebnic LEGO Mindstorms EV3 Education, 2 ks stavebnic LEGO Mindstorms EV3 pro domácí použití a 2 ks rozšiřujících dílů pro stavebnice LEGO Mindstorms. Dále je učebna vybavena 12 ks robotických vozítek OZOBOT EVO a do konce roku plánujeme pořídit 12 ks miniaturních mikropočítačů micro:bit.

Uvedené vybavení bylo pořízeno v letech 2012 - 2018 z finančních prostředků grantových programů Ministerstva kultury ČR a rozpočtu statutárního města Přerova.

KDO KROUŽEK POVEDE?

Činnost kroužku bude zajišťovat pracovník Městské knihovny v Přerově s odpovídajícím odborným vzděláním a pedagogickými zkušenostmi v oblasti IT a vzdělávání.

PRO KOHO?

Kroužek je určen pro kluky a holky ve věku od 10 do 14 let (2. stupeň ZŠ), kteří se chtějí učit novým věcem a zajímají je moderní IT technologie. Počet přijímaných účastníků kroužku je vzhledem k prostorovým možnostem, dostupné technice a zabezpečení odpovídající úrovně kroužku omezen na 10 - 12 zájemců. Rozhoduje datum přijetí přihlášky potvrzené pracovníkem knihovny.

PLATBA ZA KROUŽEK

Kurzovné za kroužek je rozděleno do dvou částí - I. pololetí (říjen - leden) a II. pololetí (únor - červen).

Výše kurzovného za každé pololetí je stanovena na 750 Kč / 650 Kč (pro registrované uživatele služeb Městské knihovny v Přerově s platnou registrací je možné uplatnit slevu 50 Kč na každé pololetí). Nižší cena je za přihlášky podané do 30.9.2018. Kurzovné je splatné do 30. 9. 2018 (I. pololetí) a 31. 1. 2019 (II. pololetí).

V ceně kurzovného za I. pololetí  je USB Flash Disk o kapacitě 16GB, na který si budou účastníci kroužku nahrávat své práce, a který jim po skončení činnosti kroužku na konci školního roku (červen 2018) zůstane v osobním vlastnictví. V ceně kurzovného je zároveň bezplatná registrace k užívání služeb Městské knihovny v Přerově na období 1. 10. 2018 - 31. 8. 2019 (pouze pro účastníky bez platné registrace - ti mohou využít slevu na kurzovném).

TERMÍN PODÁNÍ PŘIHLÁŠEK

Termín podání přihlášek je 30. 9. 2018. Přihlášku si můžete stáhnout ve formátu PDF nebo si ji vyzvednout v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36 v běžné provozní době. Přihlášku musí vyplnit a podepsat zákonný zástupce zájemce o kroužek a odevzdat ji osobně v půjčovně pro dospělé v budově na Žerotínově nám. 36.

DALŠÍ INFORMACE

Podrobnější informace můžete získat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (preferovaný kontakt) nebo na telefonním čísle 581 334 064 (Út - Čt 9.00 - 11.00).

 

Kroužek programování a zábavné robotiky


Osobní údaje jsou zpracovávány v rozsahu a účelu uvedeném v Knihovním řádu v samostatné příloze Rozsah a způsoby získávání, zpracování a nakládání s osobními údaji uživatelů Městské knihovny v Přerově a v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a pouze pro účely administrace pořádané akce. Veškeré osobní údaje Veškeré osobní údaje budou po skončení činnosti kroužku za daný školní rok smazány a skartovány.

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba ZískejBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty