Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Akce

Vloženo: pátek, 19 duben 2024

Také v květnu se můžete v Městské knihovně v Přerově těšit na tradiční prodej vyřazených knih a časopisů z knihovního fondu. Většinu vámi vybraných knih si budete moci odkoupit za 15 Kč, časopisy za 2 nebo 5 Kč.

Číst dál...

Vloženo: pátek, 19 duben 2024

Vítejte v zemi proroka Mohameda! Vítejte v zemi, která je opředená tajemstvím a která se teprve nedávno otevřela světu. Vítejte v pouštním království, které vás naprosto pohltí svou krásou a historií. Saúdská Arábie je opředena mnoha mýty, ale jak skutečně vypadá země, na jejímž území se nachází nejsvatější místa islámu? 

Číst dál...

Vloženo: středa, 10 duben 2024

Lapač snů je velmi starý indiánský talisman populární po celém světě, který magicky stráží spánek dětí i dospělých. Podle pověstí dokáže rovněž třídit myšlenky, sny a vize. Lapače snů mohu mít mnoho různých barev nebo jsou laděny pouze do jediné barvy. Bílý lapač snů, který symbolizuje klid a odpočinek, si vyrobíme v knihovně na společné lekci pod vedením lektorky Marcely Voštinkové. 

Číst dál...

Vloženo: středa, 27 březen 2024

Tanzanie - to je nejpohodovější země Afriky, kde v nejznámějším parku Serengeti můžete na vlastní oči spatřit lvy, slony, hyeny, gepardy i další divoká zvířata a neuvěřitelnou migraci pakoňů.

Číst dál...

Vloženo: pondělí, 25 březen 2024

Také na jaře pokračujeme v Městské knihovně v Přerově v projektu Bookstart - S knížkou do života, v rámci něhož opět uskutečníme setkání určená pro rodiče s dětmi ve věku od 2 do 4 let. Tématem dubnového setkání bude oblíbená klasická pohádka „Hrnečku, vař!“. Obsahem bude její interaktivní čtení s vizuálním doprovodem a následné střídání různorodých aktivit formou stanovišť. Prostřednictvím nenáročných a zábavných úkolů bude u dětí přirozeně podporován jejich psychomotorický rozvoj a umožněna interakce s ostatními dětmi. V druhé polovině lekce se mohou děti věnovat hraní a pohybu v příjemném a podnětném prostředí knihovny. 

Číst dál...

Vloženo: čtvrtek, 21 březen 2024

Krásná, pohlcující, svobodomyslná, ale i zraňující. Taková je Afrika očima regionální autorky Venduly Pavláčkové, která v ní na vlastní kůži zažila jak hezké, od překrásných nevšedních zážitků až po zamilovanost, ale i špatné. Nic ji však od návratů do Keni neodradilo. Silná malárie, volební nepokoje nebo zápalná láhev před domem…

Číst dál...

Vloženo: úterý, 19 březen 2024

Městská knihovna v Přerově pořádá již počtvrté Den otevřených dveří s prohlídkami hlavní budovy knihovny na Žerotínově náměstí. Dveře knihovny budou otevřeny zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří dostanou jedinečnou možnost nahlédnout i do míst, která jsou za běžných okolností čtenářům nepřístupná. 

Číst dál...

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČR Bibliohelp  Čte sy rád   Rosteme s knihou   Portál české literatury  Celé Česko čte dětem Čtení pomáhá

  Československá bibliografická databáze          Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba Získej Bookstart 

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik
Bankovní účet: 86-7119620217/0100

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty