Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Instagram Twitter RSS

Logo knihovny

Vloženo: pátek, 29 květen 2020 0 komentář

Hledáte vhodný program pro své děti na letní prázdniny? A co takhle je přihlásit na příměstský tábor, který pořádá na svém dětském oddělení Městská knihovna v Přerově? Pokud chcete, aby vaše děti zažily během letních prázdnin zábavný týden s pestrým a nabitým programem, neváhejte a přihlaste je!

Číst dál...

Vloženo: pátek, 22 květen 2020 0 komentář

Vážení uživatelé a návštěvníci Městské knihovny v Přerově,

dovolujeme si vás informovat o znovuobnovení provozu studovny v hlavní budově knihovny na Žerotínově nám. 36 od pondělí 25. května 2020. Uživatelé budou moci využívat prezenční služby studovny v omezeném režimu. Společně budou moci pobývat v prostorách studovny max. 4 uživatelé, a to po dobu max. 30 minut. Uživatelům budou zpřístupněny 2 počítače s veřejným přístupem na internet. Prezenční služby budou v danou chvíli zajišťovány jedním pracovníkem knihovny.

Číst dál...

Vloženo: čtvrtek, 07 květen 2020 0 komentář

Městská knihovna v Přerově hledá knihovnici/knihovníka na pobočku v místní části Přerov-Újezdec. Jedná se o práci na dohodu o pracovní činnosti a lze ji provádět i jako vedlejší pracovní činnost při zaměstnání.

Číst dál...

Vloženo: středa, 29 duben 2020 0 komentář

Vážení uživatelé Městské knihovny v Přerově,

dovolte nám, abychom vám popřáli příjemně strávené sváteční dny volna a upozornili vás, že všechna pracoviště přerovské knihovny budou 1. 5. a 8. 5. 2020 uzavřena.

Děkujeme a těšíme se na shledanou.

Číst dál...

Vloženo: pátek, 24 duben 2020 0 komentář

Vážení uživatelé Městské knihovny v Přerově,

dovolujeme si vás informovat, že Vláda ČR na svém zasedání dne 23. 4. 2020 rozhodla o obnovení provozu knihoven pro veřejnost. Vzhledem ke skutečnosti, že jsme se tuto informaci dozvěděli v pátek 24. 4. 2020 ráno, dojde k otevření knihovny a jejích poboček na území města Přerova s jednodenním zpožděním, a to od úterý 28. 4. 2020, abychom vše připravili dle požadavků na zajištění bezpečnosti vás i našich zaměstnanců a doladili některé provozní detaily. 

Číst dál...

Vloženo: středa, 22 duben 2020 0 komentář

Vážení uživatelé Městské knihovny v Přerově,

dovolujeme si vás upozornit na znovuotevření a zprovoznění KnihoBOXU, který byl od 19. 3. 2020 uzavřený na základě vyhlášení nouzového stavu na území České republiky.

Číst dál...

Vloženo: středa, 08 duben 2020 0 komentář

Vážení přátelé literatury, čtenáři a uživatelé knihoven,

obracíme se na Vás s prosbou, zda byste nám pomohli šířit povědomí o nové aktivitě „Podpořte českou literaturu aneb Svět knihy představuje české autory". Zrušení letošního mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha motivovalo pořadatele, aby nesložili ruce v klín a pomohli české literatuře momentálně jedinou možnou cestou, a to zprostředkovaným setkáním s českými autory ve virtuálním prostředí online přenosy.

Číst dál...

Vloženo: pondělí, 06 duben 2020 0 komentář

Přestože Městská knihovna v Přerově zůstává pro veřejnost stále uzavřená, mohli se zájemci v průběhu měsíce března zúčastnit naší internetové soutěže nazvané „Klenoty světové kinematografie“, která byla určena nejen všem příznivcům kvalitních filmů světové produkce.

Soutěže se zúčastnilo celkem 6 respondentů, z nichž byli na základě správných odpovědí vylosováni 3 výherci, kteří obdrží jednu z těchto audioknih: Skleněný pokoj – Simon Mawer; Zlodějka knih – Markus Zusak nebo Irčan aneb „Tak vy malujete kvartýry“ – Charles Brandt.

V návaznosti na nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) nejsou uvedena jména odměněných účastníků soutěže. Ti již byli kontaktováni prostřednictvím údajů uvedených při zasílání odpovědí do soutěže.

Ocenění účastníci soutěže si budou moci svoji výhru vyzvednout v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36 poté, co bude Městská knihovna v Přerově znovu otevřena pro veřejnost, o čemž budeme včas informovat na internetové stránce www.knihovnaprerov.cz, na facebookovém profilu knihovny https://cs-cz.facebook.com/KnihovnaPrerov a na Instagramu https://www.instagram.com/knihovnaprerov/. Všem výhercům gratulujeme!

A jak zněly správné odpovědi na soutěžní otázky?

1) Klub rváčů

2) Jako zabít ptáčka

3) Rosemary má děťátko

4) Fotr je lotr

5) Mechanický pomeranč

6) Hodný, zlý a ošklivý

7) Když Harry potkal Sally

8) Lovec jelenů

9) West Side Story

Všem výhercům gratulujeme a těšíme se na vaši účast v některé z dalších soutěží!

 

 

Číst dál...

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty