Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Čtečky a e-knihy

Od ledna 2012 nabízí Městská knihovna v Přerově svým uživatelům možnost zapůjčit si a vyzkoušet čtečky elektronických knih. Do knihovny jsme pořídili celkem 6 kusů těchto zařízení od různých výrobců, aby se naši uživatelé mohli se čtečkami seznámit.

Pro čtenáře jsou k absenčnímu půjčení připraveny čtečky elektronických knih Amazon Kindle 3,  Amazon Kindle 5, Amazon Kindle Touch (dotyková), Jinke Hanlin V3+ a eReading.cz (starší typ bez podpory e-Výpůjčky na eReading.cz). Další čtečka Amazon Kindle 3 je k dispozici ve studovně městské knihovny, a to pouze pro prezenční výpůjčky a jako výuková pomůcka při lekcích informační výchovy, které pořádáme pro žáky a studenty přerovských škol.

Každá čtečka elektronických knih obsahuje přes 200 titulů volných děl českých i světových autorů. Jedná se například o díla Boženy Němcová, Karla Čapka, Karla Hynka Máchy, ale také detektivní příběhy Sherlocka Holmese a řadu dalších. Nabídka dostupných elektronických knih je průběžně rozšiřována v návaznosti na jejich dostupnosti a postupné digitalizaci. Veškeré digitalizované knihy na čtečkách pochází z projektu E-knihovna Městské knihovny v Praze, která dala svolení k jejich využití. Seznam knih nabízených spolu se čtečkou naleznete na našich www stránkách.

Na internetu jsou k dispozici další zdroje bezplatných i licencovaných nabídek elektronických knih. Některé z nich uvádíme v následujícím seznamu:

Výpůjčky elektronických knih

  • Palmknihy.cz (prostřednictvým katalogu Městské knihovny v Přerově) - pouze pro uživatele Městské knihovny v Přerově s platnou registrací a bez pohledávek

Bezplatné elektronické knihy ke stažení

Ke čtení v knihovně

  • Kramerius (vybrané knihovny) - zdigitalizované staré tisky
Naposledy změněno úterý, 05 leden 2021 12:50

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČR Bibliohelp  Čte sy rád   Rosteme s knihou   Portál české literatury  Celé Česko čte dětem Čtení pomáhá

  Československá bibliografická databáze          Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba Získej Bookstart 

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik
Bankovní účet: 86-7119620217/0100

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty