Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Objednávky knih ze skladu a z volného výběru

Potřebujete připravit knihu z našeho skladu nebo volného výběru a jenom si ji u nás vyzvednout? Dostali jste ve škole nebo v práci úkol a potřebujete k němu další literaturu, ale máte strach, aby Vás někdo v knihovně nepředběhl a knihu si před Vámi nevypůjčil? Spěcháte a bojíte se, že budete muset čekat v půjčovně, než na Vás dojde řada a pak ještě vydržet, než Vám požadované dokumenty vyhledáme? To už dnes není problém. Vyhledejte si v klidu z domova přes internet prostřednictvím našeho on-line katalogu Tritius potřebné knihy, pošlete nám svoji objednávku a my Vám knihy připravíme.

Jaké dokumenty si mohu přes internet objednat?

Přes internet si můžete objednat a nechat si připravit dokumenty umístěné v našem skladu v hlavní budově na Žerotínově nám. 36, ve skladu Hvězda a Atrax nebo knihy z depozitního skladu v Předmostí. Rovněž si můžete objednat i knihy a zvuková CD z volného výběru, a to ze všech poboček ve městě (Velká Dlážka, Předmostí a půjčovna pro děti).

Jak to funguje?

Jednoduše. Na internetu si ve svém internetovém prohlížeči otevřete on-line katalog, vyberete si požadované knihy a ty prostřednictvím Vašeho čtenářského konta objednáte. Podmínkou úspěšného odeslání objednávky je existence e-mailové adresy zaregistrované v našem knihovním systému, kterou jste uvedli při vyplňování registrační smlouvy. Přesný postup naleznete v odkazech uvedených na konci těchto informací.

Mohu si objednané dokumenty okamžitě vyzvednout?

Všechny objednávky jsou vyřizovány průběžně, ale pokud si objednáte knihy ze skladu, který je součástí půjčovny pro dospělé na Žerotínově nám. 36 nebo z volného výběru z některé z výše uvedených poboček, zpravidla do 2 hodin od objednání si můžete dokumenty na příslušném pracovišti vyzvednout. Nicméně je vždy nutné počkat na potvrzovací e-mailovou zprávu nebo SMS s informací, že jsou pro Vás požadované knihy připraveny. 

Objednané knihy ze skladu Hvězda nebo Atrax budou připraveny do 14.00 hodiny následujícího pracovního dne. Pokud si objednáte knihy z depozitního skladu z Předmostí, připraveny pro Vás budou do 7 kalendářních dnů. V obou případech je opět nutné počkat na zprávu s informací, že jsou pro Vás požadované knihy připraveny.

Kde a do kdy mohu objednané dokumenty vyzvednout?

Objednané knihy ze skladu nebo depozitního skladu budou pro Vás připraveny v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36. Knihy a zvuková CD odložené z volného výběru budou na Vás čekat na příslušné pobočce nebo pracovišti, kde jste si jejich odložení objednali. Po odeslání informačního e-mailu pro Vás budou dokumenty připraveny po dobu 14 dnů. 

Co se stane, když si objednané dokumenty nevyzvednu?

Pokud nám tuto skutečnost včas oznámíte, nejlépe do 2 dnů od obdržení informačního e-mailu, Vaši objednávku zrušíme a objednané knihy nabídneme dalším zájemcům. 

Kolik to stojí?

Služba objednávek knih ze skladu nebo z depozitního skladu i služba objednávek knih a zvukových CD z volného výběru je pro všechny uživatele s platnou registrací zdarma.

Postup objednávek

  • postup objednávek knih prostřednictvím našeho on-line katalogu (v přípravě)
Případné dotazy pište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Naposledy změněno středa, 15 únor 2023 10:38

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČR Bibliohelp  Čte sy rád   Rosteme s knihou   Portál české literatury  Celé Česko čte dětem Čtení pomáhá

  Československá bibliografická databáze          Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba Získej Bookstart 

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik
Bankovní účet: 86-7119620217/0100

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty