Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Instagram Twitter RSS

Logo knihovny

Stoletá republika v povídkách

Městská knihovna v Přerově vyhlašuje u příležitosti stého výročí vzniku Československé republiky literární soutěž pro veřejnost s názvem „Stoletá republika v povídkách“. Myslíte si, že máte literární talent a rádi byste ho prezentovali? Pak sepište povídku tematicky zasazenou do staletého období 1918-2018, zašlete nám ji a soutěžte o jednu z hodnotných knižních cen a její zveřejnění ve sborníku oceněných prací!

Při svém psaní se můžete inspirovat skutečnými událostmi ze světa kultury, politiky nebo sportu, vzpomenout významné počiny v oblasti umění, vědy nebo techniky, sdělit osudové příběhy významných, ale i zcela obyčejných lidí, nebo naplno popustit uzdu své fantazii a vymyslet zcela fiktivní příběh.

Pravidla soutěže

 1. Soutěž se uskuteční ve třech věkových kategoriích:
 1. 12 - 15 let
 2. 16 - 20 let
 3. nad 21 let
 1. Do soutěže budou přijaty pouze povídky v rozsahu 1 až 6 normostran A4 (30 řádků; řádkování 1,5; písmo Times New Roman; velikost písma 12).
 2. Zaslané práce musí být původním autorským dílem psaným v češtině, nesmí být dosud nikde jinde publikovány ani zaslány do jiné soutěže.
 3. Společně s povídkou musí autor zaslat také vyplněnou přihlášku se souhlasem s poskytnutím osobních údajů a případným zveřejněním soutěžního textu (viz příloha 1). V případě, že účastník zašle práci bez uvedené přílohy, nebude do soutěže zařazena.
 4. Literární práce musí být zaslány nejpozději do 1. 6. 2018 na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s předmětem zprávy „literární soutěž“.
 5. Výsledky literární soutěže budou vyhodnoceny odbornou tříčlennou porotou (spisovatelé, pedagogičtí pracovníci). Porota udělí v každé věkové kategorii tři ceny. Porota si zároveň vyhrazuje právo tyto ceny neudělit.
 6. Oceněné práce budou publikovány ve sborníku v tištěné podobě a v elektronické podobě na internetových stránkách Městské knihovny v Přerově www.knihovnaprerov.cz. Sborník bude vydán pouze za předpokladu, že porota ocení alespoň pět prací.
 7. Autoři oceněných prací budou odměněni tištěným sborníkem a věcnými cenami.
 8. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v říjnu 2018 v rámci akce Týden knihoven.
 9. Organizátor soutěže se zavazuje, že osobní údaje o účastnících souteže budou využity pouze v rámci realizace uvedené literární soutěže a nebudou poskytnuty třetím osobám.

Přílohy:

 1. přihláška literárního díla do soutěže - PDF, DOCX.

Těšíme se na vaši účast v naší literární soutěži.

 

Stoletá republika v povídkách - literární soutěž

 

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty