Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Obsah kurzu - Používáme tablet

Používáme tablet I. - VIII.

Popis kurzu: Přednáškový kurz určený všem běžným i začínajícím uživatelům moderních komunikačních technologií - tabletů a smartphonů. Na přednáškách získají posluchači základní přehled o dostupných dotykových zařízeních - tabletech a smartphonech. Naučí se základy používání, nastavení, přístupu k síti internet a používání základních a bezplatných aplikací z Google Play. Každá z přednášek je zakončena diskusí a zodpovězením dotazů účastníků.
Obsah kurzu:
  1. Přednáška - základní rozdělení tabletů a smartphonů, jejich rozdíly a možnosti využití, základní konfigurace nového zařízení a vytvoření Google účtu, připojení k internetu (Wi-Fi, mobilní připojení), možnosti propojení s jinými zařízeními, péče o tablet a smartphone, průvodce základním nastavením (obrazovka, zvuk, baterie a další)
  2. Přednáška - používáme aplikace z Google Play - k čemu je Google účet, co je Google Play, instalace aplikací, zabezpečení a ochrana dat, antivirová ochrana, základy bezpečnosti při práci s tabletem.
  3. Přednáška - používáme aplikace Google Apps - Google Mail, Google Disc, Google Maps, Google kalendář, Google Docs. Alternativní internetová úložiště - Dropbox, Microsoft OneDrive. Přístup k jiným e-mailovým službám (Seznam.cz a další).
  4. Přednáška - používáme aplikace z Google Play - aplikace zaměřené na počasí, mapy, GPS navigace, turistiku, jízdní řady a slovníky
  5. Přednáška - používáme aplikace z Google Play - aplikace zaměřené na komunikaci a sociální sítě (WhatsApp, Facebook, Twitter, Skype, Hangouts, Viber a další)
  6. Přednáška - používáme aplikace z Google Play - zajímavé aplikace pro různé příležitosti - snímač QR kódů, rozpoznávání hubebních skladeb, fitness aplikace, kalkulátor apod.
  7. Přednáška - připojení USB flash disku k tabletu, instalace aplikace - správce souborů, další způsoby přenosu dat z tabletu do jiných zařízení (nutný vlastní USB flash disk připojitelný k tabletu nebo chytrému telefonu)
  8. Přednáška - téma bude zvoleno dle zájmu a dohody s posluchači
Podmínky pro účastníky: Na účastníky přednáškových kurzů Používáme tablet nejsou kladeny žádné požadavky. Vhodné je přinést si s sebou svůj tablet nebo smartphone, nicméně je nutné počítat s možnými odchylkami při prezentování možností využití tabletů nebo smartphonů z důvodu rozdílných výrobců jednotlivých zařízení, verzí OS Android a jejich individuální konfigurace.
Naposledy změněno pondělí, 03 duben 2017 19:21

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba ZískejBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty