Facebook Twitter RSS

Martinik – ostrov květin

Karibští Indiáni nazvali svoji domovinu Madinina, ostrov květů. Zda tento přívlastek platí, se lze přesvědčit za devět hodin letu z Paříže, a přitom neopustit Francii. Jak je to možné? Ostrov je jedním z 5 zámořských departmentů Francie a součástí Evropské unie.

Vedle nádherných pláží s azurovým mořem a bělostným i tmavým pískem nabízí strmé hory, kterým vévodí činná sopka Montagne Pelée, bujnou vegetaci tropických deštných pralesů, přímořské nížiny s mangrovníky, rozsáhlé plantáže banánů a cukrové třtiny, desítky destilérií s vyhlášeným rumem a pohodové domorodce ochotné pomoci v nesnázích. Malebným ostrovem Martinik provede posluchače na své lednové cestopisné přednášce Jaromír Novák.

Beseda se uskuteční ve středu 23. ledna 2019 od 17.00 hodin ve velkém sále Klubu Teplo Přerov, Horní nám. 9.

Vstupné 20 Kč, uživatelé Městské knihovny v Přerově s platnou registrací mají vstup zdarma.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Martinik – ostrov květin - beseda s Jaromírem Novákem

Nejlepší knihy dětem