Facebook Twitter RSS

3600 km pěšky po hranicích Československa

I cestováním se dá pomáhat. Cesty Václava Malinského jsou toho důkazem! Tentokrát se rozhodl pěšky obejít celé bývalé Československo po hranicích - 3600 km. A aby si nekráčel jen tak, věnoval celou cestu holčičce s mozkovou obrnou - Emičce.

Cesta o hranicích mezi státy a lidmi, o příběhu Emičky, o vztahu člověka k přírodě, o krásách naší a slovenské vlasti, o svobodě a dobrotě lidí tam venku. 97 dní na cestě, po hřebenech českých a slovenských hor. Na Šumavě se prokousával závějemi sněhu, v Tatrách ho málem smetla sněhová bouře, v Karpatech procházel mezi medvědy a vlky jednou z posledních evropských divočin a u ukrajinských hranic čelil neustálým pohraničním kontrolám. Uvidíte místa, o kterých jste neměli tušení, že v česko-slovenské kotlině existují! Po tomhle promítání se ve vás probudí touha někam vyrazit!

Václav Malinský je sedmadvacetiletý cestovatel, dobrodruh, fotograf. Před časem opustil zaměstnání a začal si plnit své sny. Po čase začal plnit sny druhým a své cesty propojil s dobročinností. V současnosti propadl dálkovým pochodům / trailům a začal pracovat pro firmu specializující se na ultralehké outdoorové vybavení. V roce 2016 přešel ČR z východu na západ (800 km) pro chlapce ve vigilním kómatu. Hned poté se stal členem týmu Walk for Help a vyrazil do indických Himálají ve spolupráci s neziskovkou Most ProTibet. V roce 2017 pěšky obešel celé Československo po hranicích (3600 km) pro holčičku s mozkovou obrnou. V letošním roce přešel jako první Čech Via Dinarica trail vedoucí nejvyššími horami šesti balkánských zemí. Více o jeho projektech na www.cestazasny.com nebo na www.facebook.com/cestazasny

Přednáška se uskuteční v pondělí 24. září 2018 od 17.00 hodin ve velkém sále Klubu Teplo Přerov, Horní nám. 9.

Vstupné 20 Kč, uživatelé Městské knihovny v Přerově s platnou registrací mají vstup zdarma.

Těšíme se na vaši návštěvu.

3600 km pěšky po hranicích Československa