Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Instagram Twitter RSS

Logo knihovny

Týden knihoven 5. 10. – 11. 10. 2020

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR pořádá již 24. ročník celostátní akce na podporu četby a knihoven, do které se stejně jako v uplynulých letech zapojí také Městská knihovna v Přerově. V centru našeho zájmu jsou především naši uživatelé různých věkových kategorií, pro které jsme při této příležitosti připravili zajímavý program. Cílem aktivit knihoven na podporu knih a čtenářství je nabídnout atraktivní využití volného času nejen novým čtenářům, ale pečovat hlavně o naše uživatele stávající.

Pokud patříte mezi příznivce elektronických knih, jistě vás potěší dárek pro čtenáře v podobě pěti vybraných titulů e-knih, které si během celého týdne můžete zdarma stáhnout do vašeho zařízení! Návod k jednoduchému stažení těchto e-knih naleznete v následujícím článku. Během Týdne knihoven bude pro přihlášené zájemce zahájen také kurz trénování paměti, v němž účastníci zjistí, jak si co nejlépe zapamatovat spoustu informací! A co si přichystala Městská knihovna v Přerově pro děti? Dveře budou mít rozhodně otevřené po celý Týden knihoven do tvořivých dílen s výrobou skřítků ze šišek nebo do pátečního herního klubu Háčko, ve kterém si zahrají skvělou Únikovku Minecraft. Chybět nebude ani tradiční čtenářská amnestie, takže kdo má nevrácené knížky s upomínkou, které nejsou vymáhány právní cestou, může si v Týdnu knihoven na všech našich pracovištích zažádat o jejich prominutí. Ale pozor, je potřeba v pořádku vrátit všechny půjčené knihy a další knihovní dokumenty a vyplnit písemnou žádost!

V níže uvedeném přehledu vám přinášíme kompletní seznam pořádaných aktivit pro děti i dospělé. Věříme, že si z naší nabídky vyberete to pravé přesně pro vás a že se společně setkáme na některém z pracovišť Městské knihovny v Přerově.

Přehled všech akcí Městské knihovny v Přerově v letošním Týdnu knihoven naleznete v našem informačním letáku (PDF).

Těšíme se na vaši návštěvu.

Důležité upozornění: Pravidla účasti na akcích pro školy i veřejnost pořádaných knihovnou budou až do odvolání realizována v souladu s platnými nařízeními MZ ČR nebo hygienických stanic, proto v zájmu bezpečnosti všech účastníků kulturních či vzdělávacích akcí Městské knihovny v Přerově žádáme o sledování všech mimořádných opatření a o jejich důsledné dodržování. Děkujeme za pochopení!

 

 Herní klub Háčko

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty