Vyhodnocení velké listopadové soutěže „Ženy spisovatelky, hrdinky, milenky…“

Listopad, poslední podzimní měsíc letošního roku je nenávratně za námi a spolu s ním skončila také naše velká internetová soutěž, kterou jsme tentokrát věnovali slavným ženám literatury – spisovatelkám, knižním hrdinkám i osudovým milenkám více či méně známých mužů. Prostřednictvím celkem 8 soutěžních otázek, zveřejňovaných každý listopadový týden vždy v úterý a ve čtvrtek na webových stránkách knihovny, mohli soutěžící odhalovat nejrůznější zajímavosti ze světa literatury a jejích velkých představitelek.

Soutěže se zúčastnilo celkem 39 respondentů, přičemž 23 z nich zaslalo správné a úplné znění všech soutěžních otázek. Mezi registrované uživatele Městské knihovny v Přerově patřilo z celého počtu respondentů 22 soutěžících.

Na základě správných odpovědí byli vylosováni 3 výherci, kteří obdrží knižní publikaci vydavatelství Host od autora Stefana Bollmanna s názvem Ženy a knihy. Vášeň s následky, která je plná fascinujících setkání se slavnými čtenářkami.

Vylosovanými úspěšnými řešitelkami otázek jsou:

• Dudová Jana
  • Přikrylová Lenka
  • Tomčíková Libuše

Oceněné účastnice soutěže si mohou svoji výhru vyzvednout od úterý 1. 12. 2015 do úterý 22. 12. 2015 v půjčovně pro dospělé na Žerotínově náměstí 36 v běžné půjčovní době. Všem výherkyním gratulujeme!

A jak zněly správné odpovědi na soutěžní otázky?

1. Virginia Woolf

2. Jakub Seifert

3. Jana Eyrová

4. Sylvia Plath

5. Fryderyk Chopin

6. Marie Majerová

7. Ema Bovaryová

8. Mary Shelley / Frankenstein

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na příští setkání při některé z dalších soutěží v novém roce.