Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

eVýpůjčky (Palmknihy.cz)

Městská knihovna v Přerově ve spolupráci s portálem Palmknihy.cz umožňuje svým uživatelům půjčování elektronických knih a řadí se tak mezi ostatní knihovny v republice, které tuto službu svým čtenářům poskytují. Propojením našeho on-line katalogu Tritius s katalogem Palmknihy.cz získají naši uživatelé k dispozici možnost zapůjčit si tisíce titulů e-knih, a to včetně novinek a bestsellerů.

Palmknihy

Dřívější portál eReading se sloučil s Palmknihami, vy však o nic nepřicházíte! Své e-knihy, kredity a seznam přání pouze nyní naleznete na Palmknihy.cz. Pro přihlášení použijte svůj e-mail a heslo z eReading.cz. Pokud máte založený účet na Palmknihách i na eReadingu pod různými e-maily, napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vaše účty budou spojeny.

Jaké jsou základní parametry půjčování e-knih prostřednictvím eVýpůjčky?

 • Všechny e-knihy pro eVýpůjčky z portálu Palmknihy.cz jsou dostupné z knihovního on-line katalogu Tritius (seznam dostupných knih pro eVýpůjčky).
 • Služba půjčování e-knih je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny v Přerově s platnou registrací a je poskytována zdarma.
 • E-knihy z eVýpůjček jsou dostupné pouze pro čtečky knih se systémem Android, např. zařízení značek Onyx Boox, inkBook, C-TECH nebo Energy Sistem (zdroj eVýpůjčky Palmknihy.cz - aktualizace 21. 7. 2022) a na chytrých mobilních telefonech nebo tabletech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace Palmknihy (Android, iOS). Aplikaci Palmknihy nelze nainstalovat na čtečky Kindle a PocketBook.
 • Délka výpůjčky je 31 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní, výpůjčku není možné zkrátit ani prodloužit. Nevztahují se proto na ni žádné sankční poplatky z prodlení, vypůjčená e-kniha sama zmizí z vašeho čtecího zařízení.
 • Současně si je možné vypůjčit maximálně 3 tituly.
 • Kromě možnosti eVýpůjčky byly některé záznamy knih v našem katalogu obohaceny o možnost prolistovat si ukázku nebo obsah daného titulu ve formátu PDF.

Co je třeba před realizaci eVýpůjčky?

 1. Musíte být registrovaným uživatelem Městské knihovny v Přerově a mít platnou čtenářskou registraci.
 2. Ve svém uživatelském kontě v knihovně musíte mít zadaný platný e-mail. Ten můžete zadat u pracovnice knihovny přímo u pultu v půjčovně nebo si jej sami vložit přes web po přihlášení do svého účtu v katalogu Tritius.
 3. Jako přihlašovací údaje použijte vaše čtenářské číslo (je uvedeno na průkazu do knihovny) a heslo, které se skládá z prvních 6 číslic vašeho rodného čísla, pokud jste si heslo již sami nezměnili.
 4. Na portále Palmknihy.cz musíte mít účet se stejným e-mailem, který je uveden ve vašem účtu v naší knihovně.

Jak si půjčit e-knihu?

 1. Základní a nutnou podmínkou pro realizaci eVýpůjček je platná registrace v Městské knihovně v Přerově a na portále Palmknihy.cz (viz postup uvedený výše) vč. platné e-mailové adresy.
 2. Musíte být přihlášeni ke svému čtenářskému kontu v on-line katalogu Tritius prostřednictvím svého čtenářského čísla a PIN.
 3. Tituly, které lze půjčit jako eVýpůjčku, naleznete v přehledu dostupných knih pro eVýpůjčky (menu Odkazy na hlavní obrazovce on-line katalogu Tritius).
 4. Každý titul, který lze půjčit jako eVýpůjčku, má v detailu svého záznamu možnost volby “Půjčit E-knihu”. Tlačítko je aktivní pouze, jste-li přihlášeni ke svému uživatelskému kontu.
 5. Po kliknutí na tlačítko “Půjčit E-knihu” se objeví obrazovka, kde je nutné potvrdit souhlas s podmínkami eVýpůjčky.
 6. Po stisknutí tlačítka “Vyžádat si e-knihu” je e-výpůjčka připravena ke stažení na serveru Palmknihy.cz. Na vaši platnou e-mailovou adresu vám bude doručena informační zpráva s údaji o výpůjčce.
 7. Nyní je třeba přejít na Palmknihy.cz do sekce eVýpůjčky, kde je eVýpůjčka k dispozici.

Jak číst e-knihu z eVýpůjčky?

 1. Stáhněte si aplikaci Palmknihy do svého čtecího zařízení.
 2. Po instalaci a spuštění aplikace vyplňte přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu Palmknihy.cz.
 3. Po načtení vašich e-knih stačí kliknout na Stáhnout nebo přímo na obálku knihy. Jakmile se vaše digitální čtení stáhne do zařízení, bude dostupné i bez internetu.
 4. Kliknutím na obálku e-knihy se kniha otevře a můžete začíst číst.

Aplikace Palmknihy nahradila od 28. 6. 2022 dřívější aplikaci eReading. Staženou aplikaci si ve svém zařízení průběžně aktualizujte - v opačném případě může docházet k problémům s jejím správným fungováním. Případné dotazy pište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte na tel. č. 581 334 068

Naposledy změněno pondělí, 27 únor 2023 07:20

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČR Bibliohelp  Čte sy rád   Rosteme s knihou   Portál české literatury  Celé Česko čte dětem Čtení pomáhá

  Československá bibliografická databáze          Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba Získej Bookstart 

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik
Bankovní účet: 86-7119620217/0100

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty