Facebook Instagram Twitter RSS

Kurz realistické kresby pro dospělé

Měli jste rádi výtvarnou výchovu už na základní škole a kreativita vás neopustila ani v dospělosti? Baví vás kreslení a vše, co s ním souvisí? Chcete se naučit nakreslit zátiší nebo portrét? Přijďte se odreagovat od každodenního shonu a naučit se něco nového do našeho kurzu realistické kresby!

Kresba patří k nejstarším formám výtvarného vyjadřování a je skvělým psychickým odpočinkem. V našem kurzu se seznámíte se základními kresebnými principy, technikami, postupy a triky. Získáte jak teoretické, tak i praktické zkušenosti v oblasti kresby a obyčejná tužka se stane vaším skvělým společníkem. Nejen, že si rozšíříte své kulturně-společenské znalosti z oblasti vědy, kultury a historie prostřednictvím zábavných uměleckých prezentací, ale budete rozvíjet zejména své tvůrčí schopnosti.

Výtvarné tvoření obecně napomáhá porozumět sobě i druhým, rozvíjet schopnost komunikace a v neposlední řadě alespoň na chvíli zapomenout na své každodenní problémy. Kreslit může opravdu každý. Nenechte si ujít tvořivou atmosféru ve skupině stejně naladěných lidí a přijďte prožít radost z tvorby! Kurz kresby je určen pro všechny - jak pro začátečníky, tak i pokročilé zájemce, kteří se chtějí v kresbě zdokonalovat. Menší počet účastníků zaručuje i přes společnou výuku individuální přístup.

Obsah kurzu:

1. Teoretický úvod do kresebných výtvarných technik (základní pojmy, materiály, principy a techniky). Kresba jednoduchého zátiší (práce s linkou, základy perspektivy a stínování).
  2. Teoretický úvod, ukázky tvorby umělců z minulosti i současnosti. Kresba zátiší.
  3. Kresba portrétu (pravidla kresby hlavy, měření, vnímání objemu, stínování).
  4. Kresba portrétu (opakování pravidel kresby hlavy, kresba detailů obličeje, samostatná práce).
  5. Kresba portrétu z profilu (pravidla kresby hlavy z profilu, stínování).
  6. Opakování, kreativní kreslení, výtvarná hra.

Kurz realistické kresby pro dospělé bude probíhat v termínu od 3. 10. do 7. 11. 2019 (každý čtvrtek) v době od 16.00 do 18.00 hodin. Kapacita kurzu je omezena maximálním počtem 9 účastníků. Otevření kurzu je podmíněno minimálním počtem 7 osob.

Finanční podmínky: kurzovné činí 200 Kč/6 lekcí/1 účastník. Kurzovné je splatné na první lekci kurzu, tedy ve čtvrtek 3. října 2019. Poplatky za neabsolvované lekce se nevracejí. V ceně je zahrnutý veškerý potřebný materiál.

Na kurz se můžete přihlásit prostřednictvím formuláře na konci stránky nebo ve studovně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám 211/36, popř. na telefoním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Těšíme se na vaši účast a přejeme mnoho úspěchů a zábavy při absolvování kurzu.

Vzdělávací kurzy - Kurz realistické kresby pro dospělé

Jméno:*
Čten. číslo:
Předmět:
Poznámka:

Osobní údaje jsou zpracovávány v rozsahu a účelu uvedeném v Knihovního řádu v samostatné příloze Rozsah a způsoby získávání, zpracování a nakládání s osobními údaji uživatelů Městské knihovny v Přerově a v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a pouze pro účely administrace pořádané vzdělávací akce. Veškeré osobní údaje budou po skončení akce smazány a skartovány.

(1 Hlasovat)

Nejlepší knihy dětemNejlepší knihy dětem