Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Instagram Twitter RSS

Logo knihovny

Kurz realistické kresby pro dospělé

Měli jste rádi výtvarnou výchovu už na základní škole a kreativita vás neopustila ani v dospělosti? Baví vás kreslení a vše, co s ním souvisí? Chcete se naučit nakreslit zátiší nebo portrét? Přijďte se odreagovat od každodenního shonu a naučit se něco nového do našeho kurzu realistické kresby!

Kresba patří k nejstarším formám výtvarného vyjadřování a je skvělým psychickým odpočinkem. V našem kurzu se seznámíte se základními kresebnými principy, technikami, postupy a triky. Získáte jak teoretické, tak i praktické zkušenosti v oblasti kresby a obyčejná tužka se stane vaším skvělým společníkem. Nejen, že si rozšíříte své kulturně-společenské znalosti z oblasti vědy, kultury a historie prostřednictvím zábavných uměleckých prezentací, ale budete rozvíjet zejména své tvůrčí schopnosti.

Výtvarné tvoření obecně napomáhá porozumět sobě i druhým, rozvíjet schopnost komunikace a v neposlední řadě alespoň na chvíli zapomenout na své každodenní problémy. Kreslit může opravdu každý. Nenechte si ujít tvořivou atmosféru ve skupině stejně naladěných lidí a přijďte prožít radost z tvorby! Kurz kresby je určen pro všechny - jak pro začátečníky, tak i pokročilé zájemce, kteří se chtějí v kresbě zdokonalovat. Menší počet účastníků zaručuje i přes společnou výuku individuální přístup.

Obsah kurzu:

  1. Teoretický úvod do kresebných výtvarných technik (základní pojmy, materiály, principy a techniky). Kresba jednoduchého zátiší (práce s linkou, základy perspektivy a stínování).
  2. Teoretický úvod, ukázky tvorby umělců z minulosti i současnosti. Kresba zátiší.
  3. Kresba portrétu (pravidla kresby hlavy, měření, vnímání objemu, stínování).
  4. Kresba portrétu (opakování pravidel kresby hlavy, kresba detailů obličeje, samostatná práce).
  5. Kresba portrétu z profilu (pravidla kresby hlavy z profilu, stínování).
  6. Opakování, kreativní kreslení, výtvarná hra.

Kurz realistické kresby pro dospělé bude probíhat v termínu od 3. 10. do 7. 11. 2019 (každý čtvrtek) v době od 16.00 do 18.00 hodin. Kapacita kurzu je omezena maximálním počtem 9 účastníků. Otevření kurzu je podmíněno minimálním počtem 7 osob.

Finanční podmínky: kurzovné činí 200 Kč/6 lekcí/1 účastník. Kurzovné je splatné na první lekci kurzu, tedy ve čtvrtek 3. října 2019. Poplatky za neabsolvované lekce se nevracejí. V ceně je zahrnutý veškerý potřebný materiál.

Na kurz se můžete přihlásit prostřednictvím formuláře na konci stránky nebo ve studovně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám 211/36, popř. na telefoním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Těšíme se na vaši účast a přejeme mnoho úspěchů a zábavy při absolvování kurzu.

Vzdělávací kurzy - Kurz realistické kresby pro dospělé


Jméno:*
E-mail:*
Čten. číslo:
Předmět:
Poznámka:

Osobní údaje jsou zpracovávány v rozsahu a účelu uvedeném v Knihovního řádu v samostatné příloze Rozsah a způsoby získávání, zpracování a nakládání s osobními údaji uživatelů Městské knihovny v Přerově a v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a pouze pro účely administrace pořádané vzdělávací akce. Veškeré osobní údaje budou po skončení akce smazány a skartovány.

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty