MS Word a MS Excel pro pokročilé

Pro ty, kteří již mají s počítačem nějaké zkušenosti, ale rádi by své znalosti ještě prohloubili, připravila Městská knihovna v Přerově další dva počítačové kurzy - „Word pro pokročilé“ a „Excel pro pokročilé“, v nichž se přihlášení účastníci teoreticky i prakticky seznámí s dalšími možnostmi využití obou uvedených programů. Kurzy navazují na kurz „Základy ovládání PC“ a mají za cíl rozšířit dovednosti v práci s MS Word a MS Excel. Témata kurzů byla vybrána na základě zkušeností z předchozích kurzů a zájmu jednotlivých účastníků.

Kurz „Word pro pokročilé“ bude probíhat každé pondělí (5 lekcí) v termínu od 22. 9. do 20. 10. 2014 vždy v době od 16.00 do 18.00 hodin v učebně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově náměstí 36. Celý kurz se uskuteční pouze v případě naplnění všech lekcí minimálním počtem 5 účastníků.

Témata kurzu „Word pro pokročilé“

1. Styly v MS Word I. - opakování základních dovedností (Základní formátování textu, volba typu a barvy písma. Práce s bloky, používání tabelátorů, odrážek a číslování)
  2. Styly v MS Word II. - rozšířené využívání stylů (Co jsou to styly a k čemu slouží. Využití přednastavených stylů v MS Office 2013. Tvorba a úpravy vlastních stylů)
  3. Vkládáme obrázky a tabulky (Vkládání obrázků a tabulek do textu, principy práce s obrázky a tabulkami v MS Word 2013)
  4. Co s vytvořenými dokumenty (Převod vytvořených dokumentů do formátu PDF, ukládání dokumentů na USB flash disk, posílání dokumentů jako příloh elektronickou poštou)
  5. Shrnutí znalostí (Opakování získaných dovedností a řešení dotazů účastníků školení)

Kurz - MS Word a MS Excel pro pokročilé

Kurz „Excel pro pokročilé“ bude probíhat každé pondělí (5 lekcí) v termínu od 27. 10. do 1. 12. 2014 vždy v době od 16.00 do 18.00 hodin v učebně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově náměstí 36. Celý kurz se uskuteční pouze v případě naplnění všech lekcí minimálním počtem 5 účastníků.

Témata kurzu „Excel pro pokročilé“

1. Buňka, list, sešit (Zopakování základů ovládání prostředí MS Excel 2013. Úpravy formátování buněk, volba typu a barvy písma, slučování buněk a další. Práce s bloky, automatické vyplňování)
  2. Vzorce v Excelu I. (Základní vzorce v MS Excel 2013. Absolutní a relativní adresování buněk)
  3. Vzorce v Excelu II. (Další užitečné vzorce v MS Excel 2013. Provázanost odkazů mezi jednotlivými listy. Podmíněné formátování buněk)
  4. Grafy v Excelu (Tvorba grafů a jejich vkládání do tabulek MS Excel 2013)

Jednotná cena za každý rozšiřující kurz činí 400 Kč, pro uživatele Městské knihovny v Přerově s platnou registrací činí cena 250 Kč. Poplatek za školení je splatný při odevzdání vyplněné přihlášky, která je k dispozici ve studovně Městské knihovny v Přerově až do čtvrtka 18. 9. 2014. Poplatky za neabsolvované lekce se nevracejí. U všech účastníků rozšiřujících kurzů „Word pro pokročilé“ a „Excel pro pokročilé“ se předpokládají základní znalosti v práci s těmito programy.

Kapacita všech počítačových kurzů je omezena maximálním počtem 9 účastníků na 1 kurz.

Těšíme se na vaši účast a při školení přejeme mnoho úspěchů.