Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Twitter RSS

Logo knihovny

Kurz trénování paměti pro začátečníky

Chcete zlepšit a procvičit svou paměť a naučit se využívat její kapacitu ve větším rozsahu? Nebo snad máte pocit, že vaše paměť už vám neslouží tak dobře jako dříve? Přihlaste se do kurzu trénování paměti pro začátečníky a zjistěte, jak si s pomocí nejrůznějších mnemotechnik co nejlépe zapamatovat spoustu informací, které běžným způsobem zapamatovatelné nejsou.

Díky mnemotechnikám nejenže rozvíjíme paměť, ale také kreativitu a schopnost soustředit se. Více rovněž zapojujeme pravou hemisféru, která je v dnešní době logického myšlení málo využívána. Mozek však funguje optimálně, když obě hemisféry spolupracují. Mozek je podobný jako svaly – pokud se netrénuje, ochabuje. Na vrcholu své výkonnosti se nachází mezi 16. a 23. rokem života a již v tomto věku nás budování rezervní mozkové kapacity může zachránit před zhoubnými vlivy závažných onemocnění ve stáří (Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, mozkové příhody).

V Městské knihovně v Přerově nabízíme zájemcům z řad veřejnosti možnost absolvovat kurz trénování paměti pod vedením certifikované lektorky Pavlíny Dočkalíkové. Na kurzu budou procvičovány všechny druhy paměti (senzorická, krátkodobá i dlouhodobá) pomocí zábavných cvičení. Díky kurzu zjistíte, že je vaše paměť stále funkční. Přijďte se tedy dozvědět něco nového, pobavit se a setkat se s lidmi s podobnými zájmy!

Kurz trénování paměti bude probíhat v termínu od 24. 10. do 28. 11. 2018 (každou středu) v době od 17.00 do 18.30 hodin v přednáškové místnosti Městské knihovny v Přerově na Žerotínově náměstí 36. Otevření kurzu je podmíněno minimálním počtem 12 osob.

Finanční podmínky: kurzovné činí 500 Kč/6 lekcí/1 účastník. Kurzovné je splatné na první lekci kurzu, ve středu 24. října 2018. Poplatky za neabsolvované lekce se nevracejí. V ceně jsou zahrnuty veškeré potřebné materiály, s sebou si doneste pouze psací potřeby, příp. dioptrické brýle.

Vzhledem k prostorovým možnostem učebny je počet účastníků přednášky omezen, proto se nezapomeňte včas přihlásit.

Přihlásit se můžete osobně ve studovně Městské knihovny v Přerově, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Těšíme se na vaši návštěvu.

 Kurz trénování paměti pro začátečníky


Přihláška na kurz

Jméno:*
E-mail:*
Čten. číslo:
Předmět:
Poznámka:

Osobní údaje jsou zpracovávány v rozsahu a účelu uvedeném v Knihovním řádu v samostatné příloze Rozsah a způsoby získávání, zpracování a nakládání s osobními údaji uživatelů Městské knihovny v Přerově a v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a pouze pro účely administrace pořádané akce. Veškeré osobní údaje budou po skončení akce smazány a skartovány.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Pro psaní komentářů se přihlašte

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětem

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty