Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Twitter RSS

Logo knihovny

Základy úprav digitální fotografie

Vzhledem k velkému počtu zájemců otevíráme v květnu druhý kurz Základů úprav digitální fotografie. Pokud se tedy chcete seznámit se základními pojmy z oblasti digitální fotografie, jako je např. exif, histogram, clona nebo pixel, a rádi byste se naučili stahovat fotografie z digitálního fotoaparátu do počítače a dále je upravovat, neváhejte a přihlaste se.

Obsahem dvou lekcí tohoto kurzu bude především práce s programem na úpravu fotografií XnView (freewarový program v češtině na prohlížení a editaci fotografií). Pomocí programu se naučíte upravovat jas, kontrast, velikost i barvy pořízeného snímku, odstraňovat červené oči a ukládat fotografie v různých formátech (jpg, bmp, gif, pdf, png, tif atd.) Účastník kurzu se rovněž naučí pracovat i s programy, které jsou součástí operačního systému Windows 10, tj. Průzkumník souborů a Prohlížeč fotografií, a také se dozví důležité informace o možnostech prezentace fotografií na veřejnosti. Každý účastník kurzu bude mít k dispozici notebook, na kterém si všechna probíraná témata vyzkouší.

Lekce počítačového kurzu budou probíhat v úterý v termínech 15. 5. a 22. 5. 2018, a to v době od 16.00 do 18.00 hodin v učebně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově náměstí 36. Kurz se uskuteční pouze v případě jeho naplnění minimálním počtem 7 účastníků.

Cena za celý kurz činí 50 Kč, pro uživatele Městské knihovny v Přerově s platnou registrací činí cena 20 Kč. Poplatek za kurz bude vybrán na první lekci, tj. 15. 5. 2018. Poplatky za neabsolvované lekce se nevracejí.

Na kurz se můžete přihlásit prostřednictvím formuláře na konci stránky nebo ve studovně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám 211/36, popř. na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Kapacita kurzu je omezena maximálním počtem 9 účastníků, aby měl každý účastník k dispozici potřebnou výpočetní techniku.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Kurz - Základy úprav digitálních fotografie


Přihláška na přednášku

Jméno:*
E-mail:*
Čten. číslo:
Předmět:
Poznámka:

Osobní údaje jsou zpracovávány v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a pouze pro účely administrace pořádané akce. Veškeré osobní údaje budou po skončení akce smazány a skartovány.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Pro psaní komentářů se přihlašte

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětem

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty