Kulturní akademie knihovny - František Rasch

Na únorovém setkání aktivních seniorů v rámci Kulturní akademie knihovny si připomeneme sté výročí úmrtí Františka Rasche, námořníka a revolucionáře narozeného v Přerově v roce 1889. Přesto, že František Rasch žil v Přerově pouze do svých šesti let, stojí zde jeho památník a je po něm pojmenováno jedno z přerovských náměstí. František Rasch je známou regionální osobností především díky tomu, že se v únoru roku 1918 účastnil povstání námořníků v Kotoru a jako jeden z mála za to zaplatil vlastním životem.

Přednáška se uskuteční v pondělí 26. února 2018 od 13.00 hodin v přednáškové místnosti Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36.

Přihlásit se na ni můžete do pátku 23. 2. 2018 ve studovně Městské knihovny v Přerově, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Účastníkem Kulturní akademie knihovny se může stát každý senior ve věku 60+. Všechny přednášky v rámci Kulturní akademie knihovny jsou bezplatné.

Počet účastníků akademie je vzhledem k prostorovým možnostem učebny omezen, proto neváhejte a přihlaste se včas.

Těšíme se na Vaší účast!

Kulturní akademie knihovny - únor 2018