Týden knihoven 2.10. - 8.10.2017

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR pořádá v týdnu od 2.10. do 8.10.2017 již 21. ročník celostátní kampaně Týden knihoven zaměřené na podporu četby a knihoven, do které se stejně jako v uplynulých letech zapojí také Městská knihovna v Přerově. V centru našeho zájmu jsou především naši uživatelé různých věkových kategorií, pro které jsme při této příležitosti připravili bohatý program. Cílem aktivit knihoven na podporu knih a čtenářství je nabídnout atraktivní využití volného času nejen novým uživatelům, ale pečovat také o ty stávající.

Dospělým uživatelům nabídne přerovská knihovna v Týdnu knihoven nejen možnost zúčastnit se říjnové internetové soutěže o audioknihy oblíbeného spisovatele Vlastimila Vondrušky, ale také navštívit některou z pořádaných přednášek s různým zaměřením nebo posedět nad šálkem dobrého čaje. Chybět nebude ani tradiční prodej vyřazených a opotřebovaných knih a časopisů, který proběhne ve svém obvyklém čase, tedy první čtvrtek v měsíci.

V Týdnu knihoven rovněž odstartuje soutěž pro žáky 1. - 5. tříd základních škol, jejichž úkolem bude výtvarně ztvárnit básně známého přerovského rodáka Josefa Kainara. Zábavné dopoledne pak děti prožijí při scénickém čtení v loutkovém divadle a vědomosti nasbírají v rámci tematických besed, které si pro ně připravily na jednotlivých pobočkách a dětském oddělení pracovnice přerovské knihovny. Dveře pak budou mít děti otevřené také do tvořivých dílen nebo do Klubu hráčů, ve kterém na ně již teď čeká spousta rozmanitých deskových her.

Tvořivé dílny - 2017 - Týden knihoven Moc podvědomí - přednáška Pavla Kavříka Sibiř - beseda s Jaromírek Kubešem

Chybět nebude ani tradiční čtenářská amnestie, takže kdo má nevrácené knížky s upomínkou, které nejsou vymáhány právní cestou, může si v Týdnu knihoven na všech našich pracovištích zažádat o jejich prominutí. Ale pozor, je potřeba v pořádku vrátit všechny půjčené knihy a další knihovní dokumenty!

V níže uvedeném přehledu vám přinášíme kompletní seznam pořádaných aktivit pro děti i dospělé. Věříme, že si z naší nabídky vyberete to pravé přesně pro vás a že se společně setkáme na některém z pracovišť Městské knihovny v Přerově.

Přehled všech akcí Městské knihovny v Přerově v letošním Týdnu knihoven naleznete v našem informačním letáku (PDF).

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Týden knihoven - 2017