Kulturní akademie knihovny - Září 2017 - Petr Bezruč

V letošním roce uplyne již 150. výročí narození Petra Bezruče, českého básníka a prozaika, přezdívaného bard slezského lidu. Petr Bezruč, vlastním jménem Vladimír Vašek, je autorem nejpřekládanější české sbírky básní nazvané Slezské písně.

Rozporuplná osobnost Petra Bezruče patří mezi největší záhady české literatury a jeho dílo i životní osudy budí dodnes zájem čtenářů i literárních badatelů. Kdo vlastně byl Petr Bezruč? Rebel a odvážný zastánce utiskovaného lidu nebo plachý a nesmělý básník či pečlivý poštovní úředník? To vše se dozvíte na zářijovém setkání aktivních seniorů v rámci Kulturní akademie knihovny.

Přednáška se uskuteční v pondělí 25. září 2017 od 13.00 hodin v přednáškové místnosti Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36.

Přihlásit se na ni můžete do pátku 22. 9. 2017 ve studovně Městské knihovny v Přerově, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese studovna@knihovnaprerov.cz.

Účastníkem Kulturní akademie knihovny se může stát každý senior ve věku 60+. Všechny přednášky v rámci Kulturní akademie knihovny jsou bezplatné.

Počet účastníků akademie je vzhledem k prostorovým možnostem učebny omezen, proto neváhejte a přihlaste se včas.

Těšíme se na Vaší účast!

Kulturní akademie knihovny - září 2017