Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Skrytá tajemství moravských jeskyní - OBSAZENO!

Věděli jste, že na Moravě je evidováno přes 1500 krasových jeskyní a propastí, přičemž řada z nich má zajímavou historii, unikátní krápníkovou výzdobu nebo prodělala specifický geologický vývoj?  

Na Moravě se navíc nachází i světový unikát, a to nejhlubší zatopená sladkovodní propast na světě. Některé jeskyně zanikly, nebo byly zapomenuty. S krasovým podzemím Moravy se pojí i řada tajemství a nejasností. V posledních letech byly objeveny v Moravském krasu nejstarší jeskynní kresby, které vznikly v pozdním neolitu před více než 7 000 lety. Následný archeologický výzkum této mimořádně významné lokality přinesl fascinující objevy. To vše bude prezentováno na únorové přednášce Petra Zajíčka doplněné o bohatý obrazový materiál.

RNDr. Petr Zajíček je speleolog, geolog, fotograf a pracovník Správy jeskyní České republiky. Podílel se na výzkumech v Moravském krasu, na Balkáně a v Gruzii. Zúčastnil se též české polární expedice na Špicberky, kde se podařilo objevit ledovcové jeskynní systémy. Je rovněž autorem odborných publikací a řady článků v časopisech, mimo jiné také v National Geographic.

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 15. února 2024 od 17.00 hodin v přednáškové místnosti Městské knihovny v Přerově na Žerotínově náměstí 36 (přízemí budovy, vstup hlavním vchodem).
 
Vstupné 50 Kč, uživatelé Městské knihovny v Přerově mají vstup zdarma.
 
Vzhledem k prostorovým možnostem přednáškové místnosti je kapacita akce omezena. Na přednášku se předem přihlaste prostřednictvím níže uvedeného formuláře, osobně v Městské knihovny v Přerově, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese propagace@knihovnaprerov.cz
 

Těšíme se na vaši návštěvu. 

Skrytá tajemství moravských jeskyní


Přihláška na přednášku

Jméno:*
E-mail:*
Čten. číslo:
Předmět:
Poznámka:*

Osobní údaje jsou zpracovávány v rozsahu a účelu uvedeném v Knihovním řádu v samostatné příloze Rozsah a způsoby získávání, zpracování a nakládání s osobními údaji uživatelů Městské knihovny v Přerově a v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a pouze pro účely administrace pořádané akce. Veškeré osobní údaje budou po skončení akce smazány a skartovány.

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČR Bibliohelp  Čte sy rád   Rosteme s knihou   Portál české literatury  Celé Česko čte dětem Čtení pomáhá

  Československá bibliografická databáze          Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba Získej Bookstart 

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik
Bankovní účet: 86-7119620217/0100

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty