Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Tiskařská dílna v knihovně - OBSAZENO!

Zajímá vás historie písma, psaní a knihtisku? Pak přijďte v březnu do knihovny, která se promění v dobovou tiskařskou dílnu, a vyzkoušejte si s námi tiskařskou práci z doby počátků knihtisku! 

Roman Prokeš a Pavlína Wolfová ze Studia Bez Kliky v rámci svého workshopu přivezou do přerovské knihovny funkční repliku dřevěného lisu ze 17. století, na němž si návštěvníci společně s tiskařem vytvoří na památku vlastní tisk Bible kralické, ivančického kancionálu, historických rytin erbů či jiných motivů. Zazní však také trocha teorie – návštěvníci se dozví, jak, čím a na co se dříve psalo, z čeho se vyráběl inkoust a barvy, čím se v době knihtisku tisklo, jak se lily litery a jak úspěšný byl Guttenbergův podnikatelský záměr.
 
Workshop s interaktivní přednáškou se uskuteční ve čtvrtek 16. března 2023 od 17.00 hodin v přednáškové místnosti Městské knihovny v Přerově na Žerotínově náměstí 36 (přízemí budovy, bývalá studovna - vstup hlavním vchodem).
 
Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. Akce je realizována za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK ČR.
 
Vzhledem k prostorovým možnostem přednáškové místnosti je kapacita akce omezena. Na přednášku se předem přihlaste prostřednictvím níže uvedeného formuláře, osobně v Městské knihovny v Přerově, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese propagace@knihovnaprerov.cz
 

Těšíme se na vaši návštěvu. 

Tiskařská dílna v knihovně

 

               


Přihláška na přednášku

Jméno:*
E-mail:*
Čten. číslo:
Předmět:
Poznámka:*

Osobní údaje jsou zpracovávány v rozsahu a účelu uvedeném v Knihovním řádu v samostatné příloze Rozsah a způsoby získávání, zpracování a nakládání s osobními údaji uživatelů Městské knihovny v Přerově a v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a pouze pro účely administrace pořádané akce. Veškeré osobní údaje budou po skončení akce smazány a skartovány.

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČR Bibliohelp  Čte sy rád   Rosteme s knihou   Portál české literatury  Celé Česko čte dětem Čtení pomáhá

  Československá bibliografická databáze          Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba Získej Bookstart 

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik
Bankovní účet: 86-7119620217/0100

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty