Guatemala - z důvodu karantény přednášejících ZRUŠENO!

Guatemala nabídla cestovatelům Špillarovým mnoho úžasných přírodních krás a zážitků. Vystoupali např. na jednu z nejvyšších guatemalských sopek Acatenango, kde nocovali ve výšce téměř 4 000 metrů za doprovodu hřmění a lávových ohňostrojů sousedního aktivního vulkánu Fuego.

Jindy zase v národním parku Semuc Champey proplavávali ponornou řekou Cahabon a s hořícími svícemi nad hlavami se snažili neutopit v dravém proudu. Stanuli na pobřeží Karibiku a ostrůvcích Belize, které působí se svými bělostnými plážemi a průzračnou vodou doslova rajsky oproti černým, pacifickým plážím, na které útočí divoké vlny Tichého oceánu.

V neposlední řadě měli také možnost obdivovat to, co zbylo z kdysi rozvinuté a v mnohém unikátní kultury říše starých Mayů. Stanuli v ruinách kdysi slavných mayských sídel v guatemalském Tikalu. V Hondurasu si prohlédli mayské ruiny v Copánu a v ulicích dnešních vesniček a měst se denně setkávali s hrdými, ale velice usměvavými potomky prastarých Mayů, jejichž ženy stále chodí oblečené do pestrobarevně vyšívaných krojů.

Z důvodu nařízené karantény přednášejících je akce zrušena. Beseda se uskuteční v náhradním termínu na podzim 2022. Děkujeme za pochopení!

Guatemala