Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Základy ovládání PC s Windows 10

Městská knihovna v Přerově zve všechny zájemce do počítačového kurzu pro úplné začátečníky, kteří se chtějí seznámit s operačním systémem Windows 10.

Počítačový kurz je zaměřený na základy ovládání PC / notebooku, používání klávesnice, myši a touchpadu. Účastníci tohoto vzdělávacího kurzu si osvojí základy používání operačního systému Microsoft Windows 10, naučí se používat základní integrované aplikace - Průzkumník, WordPad, Kalkulačka, Poznámkový blok, Malování. Budou schopni práce se složkami, soubory a textem a také s externím zařízením (USB flash diskem). Veškerá teoreticky probíraná témata budou zároveň prakticky procvičována. Každý účastník kurzu dostane k dispozici svůj notebook.

Obsah kurzu:

  1. lekce - seznámení se se základy ovládání Windows 10, popis prostředí Windows 10, nabídka Start, použití myši a klávesnice, hardware
  2. lekce - ovládání integrovaných aplikací Windows 10 - Průzkumník, WordPad, Kalkulačka, Koš, Poznámkový blok, Malování, základní práce s USB flash diskem
  3. lekce - práce s okny, soubory, složkami a textem, praktická cvičení

Počítačový kurz bude probíhat vždy v pondělí (3 lekce) v termínu od 4. 10. do 18. 10. 2021 v době od 9.00 do 10.30 hodin v učebně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově náměstí 36. Celý kurz se uskuteční pouze v případě jeho naplnění minimálním počtem 7 účastníkůKapacita každého kurzu je omezena maximálním počtem 9 účastníků, aby měl každý účastník k dispozici potřebnou výpočetní techniku. 

Cena za celý kurz činí 200 Kč, pro uživatele Městské knihovny v Přerově s platnou registrací činí cena 100 Kč. Poplatek za kurz bude vybrán na první lekci, tj. 4. 10. 2021. Poplatky za neabsolvované lekce se nevracejí.

Na kurz se můžete přihlásit prostřednictvím formuláře na konci stránky, osobně ve studovně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám 211/36, na telefonním čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese sluzby@knihovnaprerov.cz.

Veškeré akce knihovny se konají v souladu s mimořádnými opatřeními MZ ČR. Dbejte, prosíme, pokynů personálu knihovny. 

Těšíme se na vaši účast a při školení přejeme mnoho úspěchů.

Základy ovládání PC s Windows 10 pro začátečníky


Jméno:*
E-mail:*
Čten. číslo:
Předmět:
Poznámka:*

Osobní údaje jsou zpracovávány v rozsahu a účelu uvedeném v Knihovního řádu v samostatné příloze Rozsah a způsoby získávání, zpracování a nakládání s osobními údaji uživatelů Městské knihovny v Přerově a v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a pouze pro účely administrace pořádané vzdělávací akce. Veškeré osobní údaje budou po skončení akce smazány a skartovány.

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba ZískejBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty