Den pro detskou knihu

Holky, kluci, rodiče! Po roce je tu zase Den pro dětskou knihu a my vás u této příležitosti zveme na dětské oddělení Městské knihovny v Přerově, kde bude poslední listopadovou sobotu po celé dopoledne připraven pro všechny návštěvníky bohatý program a na své si přijde skutečně každý.

Ti nejmenší si budou moci společně zahrát veršované divadélko se spoustou veselých papírových loutek a jednoduchých zábavných básniček za doprovodu Romany Suché, oblíbené autorky knih pro děti, se kterou jste se v naší knihovně mohli setkat již loni.

Vstup je pro všechny bezplatný.

Nejen pro starší děti a jejich rodiče pak bude připravena vlastnoruční výroba originálních adventních věnců pod odborným vedením Kristýny Janáčkové. Veškerý materiál potřebný k tvorbě těchto věnců bude k dispozici na místě za cca 80 Kč, s sebou si přineste pouze 4 svíčky dle vlastního výběru (popř. bodla pod svíčky). Jestliže nebudete mít zájem o tvorbu věnce na stůl, budete si moci místo něj vyrobit závěsnou dekoraci na dveře. Složitosti práce se rozhodně bát nemusíte, tyto jednoduché a praktické vazby totiž lehce zvládnou i méně zruční návštěvníci.

Den pro dětskou knihu se koná v sobotu 29. listopadu 2014 v půjčovně pro děti na Palackého ul. 1, kdy pro vás knihovna bude otevřena již od 9.00 hodinVeršované divadélko si malí návštěvníci budou moci zahrát ve dvou blocích, a to v 10.00 hod. a v 10.30 hod., kreativní tvoření adventních dekorací pak přijde na řadu v 10.30 hod. Celá akce potrvá na dětském oddělení do 12.00 hodin.

Den pro dětskou knihu oslavíme také na pobočce Městské knihovny v Přerově v Předmostí, kde se budou moci všechny děti i jejich rodiče zúčastnit Čtení s Hajánkem, na kterém si poslechnou úryvky z nejznámějších a nejoblíbenějších dětských knížek určených různým věkovým kategoriím. Čtení s Hajánkem potěší a pobaví děti a rodičům poskytne vítané knižní tipy na společné domácí chvíle strávené četbou.

Čtení s Hajánkem se uskuteční v sobotu 29. listopadu 2014 na pobočce v Předmostí, Hranická 93/14 (v budově staré školy) od 9.00 hodin

Těšíme se na vaši návštěvu.

Více z této kategorie: Začínáme s tabletem »