Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Instagram Twitter RSS

Logo knihovny

ONLINE: Napříč Jižní Amerikou

Ondřej Mečkovský vyrazil z kolumbijské Bogoty směrem na jih a sám, pouze s batohem na zádech, stanem a nejnutnějším oblečením procestoval Ekvádor, Peru, Bolívii a Argentinu. Během své cesty se díky low-coast stylu cestování dostal na zajímavá a nepříliš navštěvovaná místa a čelil často nečekaným situacím. 

Naprostou většinu výpravy spal pod stanem a na couchsurfingu, díky čemuž mohl proniknout do každodenního stylu života domorodců. Znalost španělštiny mu umožnila smlouvat ceny, povídat si na tržištích nebo v autobusech a poslouchat příběhy a legendy místních. Téměř všechny cesty podnikl na vlastní pěst, bez průvodců a zájezdových balíčků.

Zakusil divokou džungli, jedl piraně z řeky a ovoce čerstvě utržené ze stromu. Podíval se do koloniálních měst i do prašných, špinavých favel. Vylezl na pěti tisícové Andské hory pokryté ledovci, viděl ruiny starých civilizací Inca i obří vodopády. Navštívil komunity indiánů žijících v džungli i na plovoucích ostrovech jezera Titicaca a byl svědkem indiánských svátků a karnevalů.

Ondřej Mečkovský je studentem fyzioterapie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Baví ho lezení po skalách, poznávání nových míst a kultur a vše, co jen trochu zavání dobrodružstvím.

Přednáška se uskuteční ve středu 27. ledna 2021 od 17.00 hodin online prostřednictvím MS Teams (přes aplikaci nebo webový prohlížeč). Odkaz pro vstup do online místnosti bude umístěn zde v 16.30 hodin v den konání besedy. Neobávejte se zúčastnit - v případě dotazů nebo komplikací s připojením nám zavolejte na tel. číslo 581 334 069.

Žádáme všechny sledující, aby si při vstupu do místnosti vypnuli mikrofon a kameru, aby nebyl přednášející rušen. Pro dotazy bude ponechán prostor v samotném závěru přednášky.

Akce je pro všechny účastníky zdarma. 

Napříč Jižní Amerikou - beseda Ondřeje Mečkovského

 

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba ZískejBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty