Magické Bulharsko

Městská knihovna v Přerově zve všechny zájemce na další říjnovou cestopisnou besedu, tentokrát s názvem Magické Bulharsko, kterou návštěvníky provede fotograf, novinář a cestovatel Tomáš Kubeš, podle něhož je právě Bulharsko tou největší exotikou v Evropě. Možná si myslíte, že tuto nedalekou zemi dobře znáte, avšak při promítání uvidíte mnoho neznámého, skrytého a taky tajemného, mj. bulharské hory, doly, města, památky, Rilu i Starou planinu, slavnou věštkyni Babu Vangu či Bílé bratrstvo, ale také chození po uhlících nebo sbírání růží.

Tomáš Kubeš (1972) fotograf, novinář a cestovatel. Již od dětství se vášnivě věnuje fotografii, stejně jako cestování a poznávání odlišných kultur. Několik let prožil putováním po Africe a Asii procestoval stopem během cesty z Vladivostoku do Prahy nebo při dalších výpravách do Indie, Nepálu. V současnosti fotografuje reportáže pro mnoho časopisů, navštívil více jak 90 zemí světa. Vedle reportážní fotografie se věnuje také portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii. Mezi jeho nejznámější cesty patří odvážná výprava za hledáním posledních žijících Pygmejů, putování se solnou karavanou do Danakhilské prolákliny, cesta do Jižního Súdánu během probíhající občanské války, přechod hor mezi Senegalem a Guineou, dobrodružná návštěva tajemného souostroví Bijagos a také další výpravy na pomezí Súdánu a Etiopie, kde se ocitl v zajetí, odkud musel prchnout.

Přednáška se uskuteční ve středu 15. října 2014 od 17.00 hodin v sále Agentury pro zemědělství a venkov, Wurmova 2.

Vstupné 20 Kč, uživatelé Městské knihovny v Přerově s platnou registrací mají vstup zdarma.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Magické Bulharsko - beseda s Tomášem Kubešem