Facebook Instagram Twitter RSS

Knihovna v Radvanicích získala ocenění

Obec Radvanice na Přerovsku se v letošním roce přihlásila do soutěže Vesnice roku 2019, v rámci níž odborná komise hodnotí i obecní knihovny coby důležitou a nezaměnitelnou součást života v obci. Soutěž Knihovna roku je dvoukolová – krajské kolo probíhá v rámci již zmiňované soutěže Vesnice roku, ústřední kolo je již záležitostí profesní, kdy jednotlivé knihovny hodnotí odborní knihovníci. Od roku 2003 je titul Knihovna roku státní cenou, kterou uděluje Ministerstvo kultury ČR.

V prvním červnovém týdnu Radvanice navštívila hodnotitelská komise, od které získala Obecní knihovna v Radvanicích ocenění, a to Diplom za moderní knihovnické a informační služby. Tímto tedy postupuje do celostátního kola soutěže Knihovna roku 2019. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v říjnu v rámci každoroční celostátní akce Týden knihoven.

Městská knihovna v Přerově spolupracuje s obecní knihovnou v Radvanicích na základě smlouvy o zabezpečení knihovnických a informačních služeb. Poskytuje jí regionální funkce, které financuje Olomoucký kraj.

Knihovně v Radvanicích gratulujeme a držíme palce v dalším kole!

Knihovna Radvanice

Nejlepší knihy dětemNejlepší knihy dětem