Facebook Twitter RSS

Představujeme - mobilní kamerová lupa

Chcete si přečíst denní tisk nebo některý z časopisů dostupných v naší studovně nebo čítárně, ale máte problémy se zrakem? Luštíte rádi křížovku, ale legenda u jednotlivých políček je napsána tak malým písmem, že na ni nevidíte? Rádi byste si prohlédli staré společné fotografie ze školy, ale už na nich nerozeznáváte ty malé postavičky? Potřebujete si přečíst návod k lékům, které vám předepsal lékař? Nyní už to není problém.

Městská knihovna v Přerově přichází s novou službou pro slabozraké uživatele a návštěvníky studovny a rozšiřuje svoji nabídku o zařízení, které pomůže tyto komplikace při užívání našich služeb odstranit nebo usnadnit. Do studovny v hlavní budově na Žerotínově náměstí jsme pořídili nové speciální zařízení - mobilní kamerovou zvětšovací lupu RUBY HD 7, která umožní číst veškeré knihovní dokumenty, převážně však noviny a časopisy, dostupné ve studovně nebo jakékoliv další vámi přinesené dokumenty.

Zařízení RUBY HD 7 představuje lehký a všestranný přístroj pro zvětšování tištěných, ale i 3D dokumentů až do vzdálenosti 4,5 metrů. Disponuje velkým 7 palcovým displejem a snadno ovladatelnými tlačítky pro práci se snímanou předlohou a dodatečným přisvětlením pro lepší čitelnost. Zařízení podporuje automatické zaostřování a přepínání mezi různými zobrazovacími režimy pro různé druhy zrakových postižení. Zařízení rovněž disponuje funkcí čtecí linky pro rychlou orientaci v textu a snadné čtení.

Mobilní kamerová zvětšovací lupa Ruby HD 7

Mobilní kamerová zvětšovací lupa RUBY HD 7 doplňuje naše stávající stolní kamerové zařízení ClearView C Speech 24“ HD s hlasovým výstupem umístěné na pobočce Velká Dlážka a rozšiřuje tak možnosti využití knihovních dokumentů uživatelům se zrakovým postižením, které jsou umístěny ve studovně a čítárně Městské knihovny v Přerově v budově na Žerotínově náměstí.

Stolní kamerová zvětšovací lupa ClearView C Speech 24 - pobočka Velká Dlážka

Obě zařízení byla pořízena za finanční podpory grantového programu Ministerstva kultury České republiky (VISK3) a z finančních prostředků statutárního města Přerov.

Odkaz na videoprezentaci zařízení Ruby HD 7 na Youtubu https://www.youtube.com/watch?v=EQpm4CyuX_8 (anglicky).

(1 Hlasovat)

Nejlepší knihy dětem