Prázdninové soutěže – vyhodnocení

Pokud pravidelně sledujete naše internetové stránky, jistě vám nemohlo uniknout, že se léto v knihovně opět neslo ve znamení soutěží. Po celou dobu prázdnin jste s námi mohli nejen trávit čas na literárních toulkách po Česku, ale také odhalovat tajenky křížovek či oblíbených hlavolamů sudoku, v nichž byly ukryty názvy rozmanitých druhů hub nebo cizokrajných zvířat. Na následujících řádcích se konečně dozvíte, jak celé dvouměsíční soutěžní klání dopadlo.

Velká prázdninová soutěž „Literární toulky po Česku“

Soutěže se zúčastnilo celkem 19 respondentů. Na všechny otázky odpovědělo 12 soutěžících, kteří také zaslali správné znění všech soutěžních otázek. Na základě správných odpovědí byli vylosováni 3 výherci, kteří obdrží odměnu v podobě nového vydání knihy Aloise Jiráska Staré pověsti české, která je doplněna předmluvou a komentáři Eduarda Burgeta.

A jak zněly správné odpovědi na soutěžní otázky?

1) Ostrovačice u Brna; 2) Branná; 3) Rukapáň; 4) Hospoda Na Vikárce; 5) Potštejn; 6) Klimkovice u Ostravy; 7) Jilemnice; 8) Orše; 9) Tuchyněves

Křížovky plné hub

Soutěže se zúčastnilo celkem 16 respondentů, přičemž 13 z nich zaslalo správné znění tajenek všech soutěžních zadání. Tři vylosovaní výherci obdrží knižní publikaci s názvem Báječný svět hub – O krásných houbách, nadšených houbařích a českém vítězství.

V tajenkách soutěžních křížovek jste mohli najít tyto názvy hub:

1) čirůvka májovka; 2) dřevokaz rosolovitý; 3) pýchavka závojová; 4) choroš šupinatý; 5) kalichovka lužní; 6) hřib Engelův; 7) liška kadeřavá; 8) pečárka polní; 9) václavka smrková

Cizokrajná zvířata v sudoku

Soutěže se zúčastnilo celkem 12 respondentů, z nichž 10 zaslalo správné znění všech soutěžních sudoku. Tři vysolovaní výherci od nás obdrží knižní publikaci nazvanou Záhadná zoologie – Svět tajemných zvířat.

Pod správnou číselnou kombinací jednotlivých sudoku se ukrývaly názvy těchto cizokrajných zvířat:

1) bělozubka; 2) latimerie; 3) vakoplšík; 4) vychuchol; 5) zoborožec; 6) osmák degu; 7) korálovec; 8) kajmančík; 9) lemur kata

V návaznosti na nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) nejsou uvedena jména vylosovaných účastníků soutěže Ti budou kontaktováni prostřednictvím kontaktních údajů uvedených při zasílání odpovědí do soutěže a vyzváni k převzetí cen.

Všichni výherci prázdninových soutěží si mohou svá ocenění vyzvednout do 27. 9. 2018 v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36 v běžné provozní době tohoto pracoviště.

Všem výhercům gratulujeme a těšíme se na vaši účast v některé z následujících soutěží.