Co přinesl Týden knihoven

První říjnový týden je za námi a s ním skončila také celorepubliková akce s názvem Týden knihoven 2017. Městská knihovna v Přerově stačila za tuto dobu nabídnout svým čtenářům a uživatelům z řad dospělých i dětí kromě spousty aktivit, školení nebo besed také oblíbenou čtenářskou amnestii, během níž bylo na všech odděleních a pobočkách včetně knihoven v místních částech prominuto 85 poplatků v celkové výši 1500 Kč.

Týden knihoven zahájilo v pondělí 2. října posezení nad šálkem dobrého čaje na pobočce knihovny v Předmostí, kde si pozdní odpoledne zpříjemnilo pět návštěvnic. V úterý 3. října odstartovala první zveřejněnou otázkou internetová audiosoutěž s názvem „Ve stopách Oldřicha z Chlumu“ a odpoledne již patřilo čtyřem zájemcům, kteří se přišli seznámit s moderní technologií v podobě tabletů.

Ve středu 4. října prezentovala knihovna v přerovském městském domě v rámci akce Senior symposium 2017 služby a aktivity určené seniorům. Návštěvníci symposia se tak dozvěděli informace týkající se pořádaných cestopisných besed, společných setkávání při Kulturní akademii knihovny, počítačových kurzů nebo Virtuální Univerzity třetího věku. Jedinečné možnosti bezplatné registrace na dobu jednoho roku využilo na této společenské akci hned 13 seniorů, na které již teď čeká v půjčovně pro dospělé jejich čtenářský průkaz.

Týden knihoven 2017 - scénické čteníTradiční prodej vyřazených opotřebovaných knih a časopisů přišel na řadu ve čtvrtek 5. října. Již od rána bylo v suterénu knihovny skutečně velmi živo a své nové majitele si během dne našlo hned 929 starých knih a časopisů. Ve čtvrtek odpoledne se pak konala přednáška Ing. Pavla Kavříka, který 27 návštěvníků seznámil s tím, jak velkou moc má lidské podvědomí.

Knihovna nezapomněla ani na své nejmladší návštěvníky, pro které bylo během Týdne knihoven připraveno hned několik aktivit. Hned v pondělí se sešlo 312 dětí v Loutkovém divadle Kašpárek na scénickém čtení agentury Pierrot s názvem Dobrodružství pavouka Čendy. V půjčovně pro děti se 25 malých výtvarníků zabavilo při výrobě létajícího ptakoještěra a při tvoření z kaštanů, na pobočce na Trávníku zase pod rukama 26 dětí ze školní družiny vznikaly deštníčky z papíru. Po celý první říjnový týden rovněž probíhaly tematické besedy pro mateřské i základní školy, kterých se zúčastnilo celkem 173 dětí, a uskutečnila se také společná čtení, která si přišlo poslechnout 99 dětí. Lekce informační výchovy pak navštívilo se svými pedagogy na dospělém oddělení celkem 72 studentů přerovských středních škol.

Těšíme se na shledanou u našich dalších akcí.