Prázdninové soutěže – vyhodnocení

Pokud pravidelně sledujete naše internetové stránky, jistě vám nemohlo uniknout, že se léto v knihovně opět neslo ve znamení soutěží. Po celou dobu prázdnin jste s námi mohli nejen objevovat kulinářské umění nejrůznějších evropských zemí, ale také odhalovat tajenky osmisměrek či oblíbených hlavolamů sudoku, v nichž byly ukryty názvy slavných literárních děl. A konečně ten, kdo trávil své chvíle volna a odpočinku s fotoaparátem po ruce, se s námi mohl podělit prostřednictvím fotosoutěže o své gastronomické zážitky. Na následujících řádcích se dozvíte, jak celé dvouměsíční soutěžní klání dopadlo.

Velká prázdninová soutěž „Cesty s vůní jídla“

Soutěže se zúčastnilo celkem 11 respondentů. Na všechny otázky odpovědělo 10 soutěžících, kteří také zaslali správné znění všech soutěžních otázek. Na základě správných odpovědí byli vylosováni 3 výherci, kteří obdrží odměnu v podobě knižní publikace s názvem To nejlepší od českých a slovenských food blogerů, kde najdou 71 receptů, mezi nimiž nechybí např. koblihy od Maškrtnice, Florentýniny rychlé večeře nebo dorty od Kublanky.

Vylosovanými úspěšnými řešiteli otázek jsou:

• Dudová Jana (číslo čtenářského průkazu 106743)
  • Lamrová Marie (číslo čtenářského průkazu 11686)
  • Mikulíková Pavla (číslo čtenářského průkazu 52151)

A jak zněly správné odpovědi na soutěžní otázky?

1) bigos, 2) ropušnice, 3) Malta, 4) musaka, 5) Doboszův dort, 6) klobása, 7) gazpacho, 8) Švýcarsko, 9) estonský kringel

Slavná díla v osmisměrkách a sudoku

Soutěže se zúčastnilo celkem 17 respondentů, přičemž 13 z nich zaslalo správné znění tajenek všech soutěžních zadání. Tři vylosovaní výherci obdrží sešity plné oblíbených osmisměrek a sudoku. Možnost vyluštit si ve volné chvilce osmisměrku nebo sudoku využilo navíc také 16 návštěvníků naší letní půjčovny na přerovském bazéně.

Vylosovanými úspěšnými řešiteli křížovek jsou:

• Hlobilová Vlasta (číslo čtenářského průkazu 1790)
  • Pálková Simona (číslo čtenářského průkazu 102180)
  • Sázelová Jaroslava (číslo čtenářského průkazu 105329)

V tajenkách soutěžních osmisměrek a sudoku jste mohli najít tato slavná díla:

1) Pygmalion (za tiskovou chybu v této tajence se omlouváme), 2) Dekameron, 3) Bílá nemoc, 4) Jméno růže, 5) Rozum a cit, 6) Malý princ, 7) Rozmarné léto, 8) Vojna a mír, 9) Král Lávra

Fotosoutěž Gastronomie na cestách

Ve fotosoutěži s názvem Gastronomie na cestách se sešlo celkem 12 snímků od 6 amatérských fotografů. Tři výherci od nás obdrží paměťovou kartu do digitálního fotoaparátu o velikosti 32 GB, 16 GB a 8 GB. Všechny zaslané snímky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Zde jsou jména oceněných:

1. místo - Kordasová Zdeňka
  2. místo - Herman Jakub
  3. místo - Kratochvíl Martin

Všichni výherci prázdninových soutěží si mohou svá ocenění vyzvednout do 30. 9. 2017 v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36 v běžné provozní době tohoto pracoviště.

Všem výhercům gratulujeme a těšíme se na vaši účast v některé z následujících soutěží.