Vyhodnocení velké březnové soutěže „Od tradic až k jazzu v Přerově a na Hané“

Březen, měsíc knih a čtenářů, je nenávratně za námi a spolu s ním skončila také naše velká internetová soutěž, v níž jsme se tentokrát zaměřili na Přerov, město na řece Bečvě, které je svou zeměpisnou polohou křižovatkou cest, srdcem Moravy a součástí etnografické oblasti Hané.

Prostřednictvím celkem 10 soutěžních otázek, zveřejňovaných každý březnový týden na webových stránkách knihovny, mohli soutěžící odhalovat nejrůznější zajímavosti týkající se hanáckých tradic, regionálních kulturních organizací či spolků nebo životů významných přerovských osobností. A jak tedy celé březnové soutěžení dopadlo?

Soutěže se zúčastnilo pouze 9 respondentek. Ano, naší soutěže se opět zúčastnily pouze ženy, přičemž 5 z nich zaslalo správné a úplné znění všech soutěžních otázek. Mezi registrované uživatelky Městské knihovny v Přerově patřilo z celkového počtu respondentek 8 soutěžících.

Na základě správných odpovědí jsme se rozhodli ocenit všechny soutěžící, které poslaly správné odpovědi na všech 10 otázek. Výherkyně obdrží publikaci Hanácký kalendář na rok 2016, ve které najdou zábavu a poučení i Nehanačky a Nehanáci.

Úspěšnými řešitelkami soutěžních otázek jsou:

• Hanzlíková Eva
  • Odstrčilová Ludmila
  • Pospíšilová Denisa
  • Saňková Věra
  • Zmeškalová Šárka

Oceněné účastnice soutěže si mohou svoji výhru vyzvednout od podělí 4 4. do pátku 29. 4. 2016 v půjčovně pro dospělé na Žerotínově náměstí 36 v běžné půjčovní době. Všem výherkyním gratulujeme!

A jak zněly správné odpovědi na soutěžní otázky?

1. Pučálka

2. Josef Kainar

3. Helfštýn

4. Zástěra

5. František Bílek

6. Přepadení dostavníku

7. Zábečáci

8. 1958, Dixieland XI.A

9. František Sušil

10. 1871

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na příští setkání při některé z dalších soutěží v roce 2016 a věříme, že mezi nimi budou tentokrát i muži.