Prázdninové soutěže – vyhodnocení

Pokud pravidelně sledujete naše internetové stránky, jistě vám nemohlo uniknout, že se léto v městské knihovně opět neslo ve znamení soutěží. Po celou dobu prázdnin jste nám mohli zasílat odpovědi na otázky z "Kvízu na hlavu", který prověřil, jak dobře znáte Česko napříč nejrůznějšími obory a odvětvími, nebo poznávat zajímavé objekty a místa přerovského okresu na fotografiích. Na následujících řádcích se konečně dozvíte, jak celé dvouměsíční soutěžní klání dopadlo.

„Kvíz na hlavu - Jak dobře znáte Česko?“ – internetová vědomostní soutěž

Na základě správných odpovědí byli vylosováni 3 výherci, kteří obdrží odměnu v podobě deskové společenské hry Máme rádi Česko.

Správné odpovědi soutěžních otázek měly tato znění:

1) Olbram Zoubek
2) Finsko
3) Orbis pictus
4) Ferdinand I. Dobrotivý
5) Karlovy Vary
6) Medvídek mýval
7) Neumětely
8) Pampeliška
9) Tizian
10) 27
11) Polarografie
12) Martináč hrušňový
13) Ema Destinnová
14) Dačice
15) NP Podyjí

Mezi vylosované výherce patří: Krejčiříková Petra, Lesniak Pavel, Papoušková Sylva

„Přerovsko za objektivem“ - internetová poznávací soutěž

Tři vylosovaní výherci od nás obdrží volnou vstupenku 1 +1 na hrad Helfštýn.

Na soutěžních fotografiích jste mohli poznat tyto objekty:

1) Větrný mlýn, Partutovice
2) Strom Opičák, zámecký park Lipník nad Bečvou
3) Kříž s trnovou korunou, Švédské šance
4) Fontána s volavkami, lázně Teplice nad Bečvou
5) Spanilá věž, zámek Tovačov
6) Kovaná plastika Paganini, hrad Helfštýn
7) Národní přírodní rezervace Žebračka
8) Zámek, Citov

Mezi vylosované výherce patří: Hánečková Šárka, Hušek Pavel, Kolihová Jitka

Všichni výherci prázdninových soutěží si mohou své odměny vyzvednout do 30. 9. 2022 v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36 v běžné provozní době tohoto pracoviště, nebo jim budou jejich odměny zaslány poštou.

Výhercům gratulujeme a těšíme se na vaši účast v některé z následujících soutěží.