Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Milostivé léto – odpouštění dluhů

Vláda ČR vyhlásila tzv. Milostivé léto, což znamená, že od 28. října do 28. ledna se mohou lidé, kteří jsou v exekuci vůči státu a veřejným institucím (např. zdravotní pojišťovny, obce, nemocnice, technické služby, dopravní podnik, ČEZ, knihovny apod.) snadno dostat ze svých dluhů. Pro mnohé lidi je to opravdu zásadní příležitost a něco, co jim může naprosto změnit život. 

Mezi instituce, na které se Milostivé léto vztahuje, patří také knihovny zřizované městem či krajem. Podle expertů z Člověka v tísni patří knihovny mezi čtyři nejčastější instituce, u nichž soudní exekuce vznikají. Speciálně se pak týkají dětských dlužníků.

Milostivé léto platí pouze v rozmezí od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022. Pokud bude v tomto časovém rozmezí exekutorovi plně uhrazena jistina a 908 Kč na náklady, bude zbytek dluhu odpuštěn. Pozor – Milostivé léto se nevztahuje na exekuce vedené státem, tzv. správní nebo daňové exekuce, které jsou nejčastěji vymáhané celní správou, finanční správou či okresní správou sociálního zabezpečení. Milostivé léto nelze využít ani tehdy, pokud dluh ještě není v exekuci nebo jste v oddlužení.

Jak celé odpouštění dluhů v rámci akce Milostivé léto funguje, se můžete dočíst na Milostivé léto | Jak přežít dluhy (jakprezitdluhy.cz) nebo na https://nedluzimstatu.cz/milostive-leto/.

Milostivé léto

 

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba ZískejBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty