Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Instagram Twitter RSS

Logo knihovny

Rozsviťte to s námi!

Městská knihovna v Přerově se po roce opět připojila k již 18. ročníku celonárodní charitativní sbírky Světluška, kterou pořádá Nadační fond Českého rozhlasu.

Sbírka probíhá v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36 a v půjčovně pro děti na Palackého ul. 1 po celý měsíc září 2020 ve standardní provozní době těchto pracovišť. Každý zájemce si zde může zakoupit sbírkový předmět a přispět tak zrakově postiženým a nevidomým.

Městská knihovna v Přerově letos zprostředkovává prodej zubních kartáčků za 100 Kč, jednohlavých hracích karet za 50 Kč, peněženek za 50 Kč a papírových tykadel za 30 Kč, dárce však může přispět i vyšší částkou. Přispět nadačnímu fondu Světluška můžete i jinak, třeba platbou pomocí QR kódu v mobilním bankovnictví nebo dárcovskou SMS.

Světluška je dlouhodobým projektem nadačního fondu fungující od roku 2003. Podporuje těžce zrakově postižené a umožňuje jim žít život dle své vlastní volby. Finančně podporuje děti, dospělé i seniory s těžkým zrakovým a kombinovaným zrakovým postižením a organizace, které pro tyto osoby zajišťují služby po celé České republice. Světluška je současně i název veřejné sbírky, do které jsou celoročně vybírány dary od individuálních i firemních dárců. Kromě Sbírkových dní se Světluška dlouhodobě věnuje i dalším projektům, mezi něž patří Noční Běh pro SvětluškuKavárna POTMĚ, benefiční koncert Světlo pro Světlušku a Vánoce pro Světlušku. Více informací a přehled podpořených projektů najdete na internetové stránce https://svetluska.rozhlas.cz/.

Děkujeme za vaši finanční pomoc nevidomým, která je vidět!

 

Rozsviťte to s námi! - Nadační fond Světluška

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty