Prázdninové soutěže – vyhodnocení

Pokud pravidelně sledujete naše internetové stránky, jistě vám nemohlo uniknout, že se léto v městské knihovně opět neslo ve znamení soutěží. Po celou dobu prázdnin jste s námi mohli nejen putovat po českých hradech a zámcích, ale také odhalovat tajenky sudoku či osmisměrek, které obsahovaly názvy vrcholů českých pohoří nebo národních přírodních rezervací. Na následujících řádcích se konečně dozvíte, jak celé dvouměsíční soutěžní klání dopadlo.

„Putování po českých hradech a zámcích“ – internetová vědomostní soutěž

Vědomostní internetové soutěže se zúčastnilo celkem 62 respondentů, přičemž všechny soutěžní otázky správně zodpovědělo 50 soutěžících. Na základě správných odpovědí byli vylosováni 3 výherci, kteří obdrží odměnu v podobě rodinné vědomostní hry od Albi „Znáte Česko?“

Správné odpovědi soutěžních otázek měly tato znění:

1) Cornštejn
2) Sychrov
3) Berchtold
4) Helfenburk
5) Kačina
6) Bečov nad Teplou
7) Švihov
8) Svojanov

„Vrcholy českých pohoří“ – soutěž v luštění sudoku

Soutěže se zúčastnilo celkem 26 respondentů, přičemž 25 z nich zaslalo správné znění tajenek všech soutěžních zadání sudoku. Tři vylosovaní výherci od nás obdrží dárkovou sadu křížovek pro luštitele.

V tajenkách soutěžních sudoku se ukrývaly tyto názvy vrcholů českých pohoří:

1) Devět skal
2) Liščí hora
3) Milešovka
4) Škarmanka
5) Kleštěnec
6) Malý Polom
7) Kamenárka
8) Těšíňočka
9) Strážiště

„Národní přírodní rezervace v Česku“ – soutěž v luštění osmisměrek

Soutěže se zúčastnilo celkem 27 respondentů, přičemž 25 z nich zaslalo správné znění tajenek všech soutěžních zadání osmisměrek. Tři vysolovaní výherci od nás obdrží dárkovou sadu křížovek pro luštitele.

V tajenkách soutěžních osmisměrek se ukrývaly tyto názvy českých národních přírodních rezervací:

1) Bílá Strž
2) Kladské rašeliny
3) Porážky
4) Ranšpurk
5) Brouskův mlýn
6) Čantoria
7) Salajka
8) Vyšenské kopce

V návaznosti na nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) nejsou uvedena jména a kontaktní údaje vylosovaných účastníků soutěže. Ti již byli kontaktováni prostřednictvím údajů uvedených při zasílání odpovědí do soutěže a vyzváni k převzetí cen.

Všichni výherci prázdninových soutěží si mohou svá ocenění vyzvednout do 30. 9. 2020 v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36 v běžné provozní době tohoto pracoviště.

Všem výhercům gratulujeme a těšíme se na vaši účast v některé z následujících soutěží.