Informace o obnovení provozu studovny Městské knihovny v Přerově

Vážení uživatelé a návštěvníci Městské knihovny v Přerově,

dovolujeme si vás informovat o znovuobnovení provozu studovny v hlavní budově knihovny na Žerotínově nám. 36 od pondělí 25. května 2020. Uživatelé budou moci využívat prezenční služby studovny v omezeném režimu. Společně budou moci pobývat v prostorách studovny max. 4 uživatelé, a to po dobu max. 30 minut. Uživatelům budou zpřístupněny 2 počítače s veřejným přístupem na internet. Prezenční služby budou v danou chvíli zajišťovány jedním pracovníkem knihovny.

Přístup do studovny bude řízen v rámci centrální organizace vstupu do knihovny. Uživatelé si mohou svou návštěvu studovny předem objednat telefonicky na čísle 581 334 069 nebo na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., aby měli místo na určitý čas zajištěno. Přístup bude umožněn pouze uživatelům s platnou registrací v Městské knihovně v Přerově. Anonymní služby nebudou v současnosti poskytovány.

S ohledem na aktuální situaci žádáme všechny uživatele a návštěvníky knihovny, aby při vstupu do studovny dodržovali tato bezpečnostní opatření:

• vstupovali pouze se zakrytými ústy a nosem pomocí roušky, respirátoru, šály, šátku nebo jiné tkaniny
  • používali dezinfekci na ruce, která je v knihovně k dispozici
  • používali jednorázové rukavice v případě manipulace s knihovním fondem, které jsou v knihovně k dispozici
  • udržovali bezpečnou vzdálenosti od ostatních návštěvníků i zaměstnanců knihovny v rozsahu minimálně 1,5 až 2 m
  • vstupovali do prostor studovny jednotlivě
  • nevstupovali vůbec, jestliže vykazují příznaky respiračních nebo jiných onemocnění

Upravená provozní doba studovny:

PO8.00 – 11.00, 12.00 – 17.00

ÚT8.00 – 11.00, 12.00 – 17.00

STZAVŘENO

ČT8.00 – 11.00, 12.00 – 17.00

8.00 – 11.00, 12.00 – 16.00

SOZAVŘENO

Prezenční služby a jeden počítač s veřejným internetem budou moci uživatelé opět využívat také na městských pobočkách knihovny na Trávníku, Velké Dlážce a v Předmostí a také v půjčovně pro děti na Palackého ul. 1. I zde mohou uživatelé pobývat a využívat služeb max. po dobu 30 minut, a to v aktuální provozní době (viz https://www.knihovnaprerov.cz/o-nas/provozni-doba).

Prostory studovny a všech dalších pracovišť poskytujících prezenční služby budou v rámci preventivních opatření dostatečně a pravidelně větrány a nejméně jednou denně důkladně čištěny úklidovým personálem. Pravidelně, několikrát denně jsou dezinfikovány společné dotykové plochy (kliky, dveře apod.) a zvýšená pozornost bude věnována také dezinfekci veškerého vybavení a povrchů po každém uživateli, jako jsou např. stoly, místa k sezení, studované knihovní dokumenty, skenery, klávesnice, myši počítačů pro veřejnost apod.

V souladu s platností dalších omezení nebude zatím nadále možné využívat služeb hudebního oddělení a čítárny. Tato pracoviště Městské knihovny v Přerově zůstávají až do odvolání pro veřejnost uzavřena. Přístupné rovněž není ani sociální zařízení, podobně jako odkládací prostory.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na shledanou s vámi!