Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-068 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Logo knihovny

Poslech gramofonových desek v čítárně

Gramofonové desky se staly od doby svého vzniku na konci 19. století nejrozšířenějším nosičem zvukového záznamu. Přestože byly postupem času nahrazeny kompaktními disky (CD) a z hudebního trhu téměř vymizely, stále ještě se najde okruh jejich milovníků, kteří preferují typický analogový záznam zvuku před tím digitálním. Pokud patříte mezi ně, neváhejte a přijďte si poslechnout tvorbu svých oblíbených hudebních interpretů na gramofonu do čítárny Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36.

Gramofonové desky

Seznam hudebních nahrávek dostupných na gramofonových deskách naleznete v našem on-line katalogu, v čítárně a v hudebním oddělení Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36. Jedná se především o tvorbu našich i zahraničních umělců z oblasti popu, rocku nebo lidové hudby, ale ve velké míře také o díla hudebních klasiků (A. Dvořáka, L. van Beethovena, P. I. Čajkovského, D. Šostakoviče aj.) a interpretů jazzové hudby (Binga Crosbyho, Stana Kentona, Elly Fitzgerald, přerovského Academic Jazz Bandu, Karla Růžičky, Emila Viklického aj.).

Právě fond jazzové hudby se v loňském roce rozrostl o hodnotný dar pana Vladimíra Čecha, který patří do zlatého fondu přerovských hudebníků v  oblasti zábavné a jazzové hudby druhé pol. 20. století. Jako hudební odborník, publicista a komentátor pracoval JUDr. Vladimír Čech velmi aktivně při jazzových festivalech od jejich založení až do současnosti. Za svoji záslužnou práci získal od řady institucí mnoho ocenění v oblasti hudby i divadla a právem se dodnes těší všeobecné vážnosti nejen přerovských občanů.

Pokud máte podobně jako pan Čech doma sbírku gramofonových desek, která již u vás nenalezne uplatnění, budeme v Městské knihovně v Přerově velice potěšeni, pokud se rozhodnete darovat ji do našeho hudebního fondu, kde najde využití u dalších posluchačů.

Těšíme se na vaši návštěvu a přejeme vám příjemný poslech!

 Gramofonové desky

Naposledy změněno úterý, 10 leden 2017 01:13

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

Nejlepší knihy dětemKnihovny.czSlužba ZískejBookstart

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám nebo zavolejte

Dotazy na služby a výpůjčky:
tel.: +420 581 334 068
sluzby@knihovnaprerov.cz

Dotazy na akce:
tel.: +420 581 334 072
aktivity@knihovnaprerov.cz

Další kontakty