Městská knihovna v Přerově

Telefon: (+420) 581-334-060 Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Facebook Google+ Twitter RSS LinkedIn

Logo knihovny

Super User

Super User

Jarní Velký knižní čtvrtek tohoto roku je tady! Již dnes se v naší knihovně můžete těšit na výběr patnácti nových knih toho nejlepšího čtení pro letošní jaro

Vážení uživatelé Městské knihovny v Přerově, dovolte nám, abychom Vám popřáli krásné a klidné prožití velikonočních svátků.

Chtěli jste se zúčastnit naší přednášky Mozek a trénování paměti a nezůstalo na vás volné místo? Nevadí, vzhledem k velkému počtu zájemců jsme se rozhodli zopakovat přednášku certifikované trenérky paměti Pavlíny Dočkalíkové, která posluchačům objasní, jak funguje lidský mozek a proč je dobré trénovat paměť!

Městská knihovna v Přerově ve spolupráci s organizacemi SONS Přerov (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR) a Tyflocentrum Olomouc, o. p. s. zve veřejnost na besedu s Mgr. Petrem Bradáčem.

Rok uplynul jako voda a je tu opět březen, tradičně označovaný jako měsíc všech čtenářů a čtenářek. Tradičně pořádané celorepublikové akce v rámci tohoto měsíce si každoročně kladou za cíl vyzdvihnout společenský význam četby a zvýšit její atraktivitu, propagovat činnost knihoven a informačních center mezi širokou veřejností, zvýšit zájem o služby knihovnických zařízení a vzájemně propojit nejen čtenáře a nejrůznější instituce zabývající se fenoménem čtenářství, ale i ty, kteří si k četbě svou cestu teprve hledají.

Vzpomínáte si na sběrače perel? Chcete se i vy stát jedním z nich? Tak neváhejte a zapojte se do druhého ročníku naší celoroční soutěže na podporu čtenářství, která vás motivuje k četbě knížek, naučí vás pracovat s informacemi a textem a navíc se stane vaším koníčkem!

Holky, kluci, baví vás kreativní tvoření všeho druhu? Rádi pořád něco vyrábíte a hledáte nové nápady a inspiraci? Pak navštivte naši tradiční tvořivou dílnu, která se i v březnu koná ve svém obvyklém čase, a to první úterý v měsíci. A na co se tentokrát můžete těšit? Společně se budeme bavit výrobou misky z PET lahve, která u vás doma určitě najde své využití! Veškerý potřebný materiál naleznete v knihovně.

I v těchto mrazivých dnech jsme pro vás v Městské knihovně v Přerově připravili další tradiční prodej vyřazených a opotřebovaných knih a časopisů z našeho knihovního fondu. Všechny vámi vybrané knihy nebo časopisy si budete moci jako vždy odkoupit za symbolický poplatek 5 Kč.

Březnové setkání Kulturní akademie knihovny bude věnováno Vladimíru Remkovi, prvnímu československému kosmonautovi, který před 40 lety vzlétl do vesmíru na palubě kosmické lodi Sojuz 28.

Velikonoce, svátky jara, už jsou pomalu za dveřmi a vy toužíte po vlastnoručně vyrobené dekoraci do svého domu či bytu, ale nemáte ten správný nápad nebo si příliš nevíte rady, jak na to? Přijďte již tradičně na dětské oddělení Městské knihovny v Přerově a zkuste si vytvořit krásnou, ale přitom jednoduchou dekoraci, tzv. ikebanu s pomocí floristky Kristýny Janáčkové.

Ministerstvo kultury ČRSKIP ČRBibliohelpČte sy rádRosteme s knihouPortál české literaturyCelé Česko čte dětemČtení pomáháČeskoslovenská bibliografická databáze

 
Městská knihovna v Přerově,
příspěvková organizace
Žerotínovo nám. 211/36
750 02 PŘEROV
 
tel.: (+420) 581-334-060
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: kefk5ik

Zřizovatel

Zřizovatelem Městské knihovny v Přerově, příspěvkové organizace je Statutární město Přerov.

Další informace

Mapa webu

Prohlášení o přístupnosti

RSS

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Napište nám

E-mail:*
Zpráva:*
Kontrolní kód: