UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Vietnam
středa, 22. říjen 2014

VietnamMěstská knihovna v Přerově zve všechny zájemce na cestopisnou přednášku Magdy Radostové, která návštěvníky provede po Vietnamu – zemi, o které jste možná mnohé slyšeli, ale doposud také mnohé nevěděli. 

Celý článek...
 
Jak se vyrovnat s tím, že už tu není?
středa, 22. říjen 2014

ObálkaMěstská knihovna v Přerově zve všechny zájemce na listopadovou přednášku přerovské psycholožky Mgr. Petry Kolaříkové, se kterou se v tomto podzimním „dušičkovém“ období budeme zabývat tím, co nám může pomoci, když někdo blízký nečekaně zemře, či jak lépe snášet přetrvávající bolest, přestože od úmrtí blízké osoby uplynula už dlouhá doba. Povíme si také, co lze udělat pro člověka, který se se ztrátou právě vyrovnává…

Celý článek...
 
Energetické vlastnosti prostoru
úterý, 21. říjen 2014

Vím už, co nevím?Městská knihovna v Přerově zve všechny zájemce na další pokračování přednáškového cyklu s názvem "Vím už, co nevím?", kterým návštěvníky provází Ing. Miroslav Šmída. Další přednáškou volně navážeme na minulé téma týkající se geopatogenních zón, a to vlastnostmi našeho obytného prostoru, které ovlivňují naše zdraví i náš život. Na závěr budeme opět pokračovat nácvikem relaxace podle pravidel Šulcova autogenního tréninku.

Celý článek...
 
Knižní novinky
středa, 15. říjen 2014

Kniha Upozorňujeme návštěvníky a čtenáře, že v půjčovně pro dospělé jsou k dispozici nové knihy. Krátké anotace některých z nich můžete najít na této www stránce nebo si můžete jejich seznam stáhnout ve formátu PDF (Adobe Reader), DOC (MS Word) nebo ODT (LibreOffice/OpenOffice).

Těšíme se na Vaší návštěvu.

 
Setkání s fantastikou
úterý, 14. říjen 2014
FantasyMěstská knihovna v Přerově zve všechny zájemce na literární besedu pořádanou v rámci spolupráce s polskou knihovnou v Kędzierzyn-Koźle na mezinárodním polsko-českém projektu „Fantastycznie z literaturą. Integracja poprzez słowo / Fantasticky s literaturou. Sbližování prostřednictvím slova”. Na besedě se budete moci setkat s legendou české fantastiky Jiřím Walkerem Procházkou a se spisovatelkou Františkou Vrbenskou, jejíž celoživotní tvorba představuje pro žánr fantasy obrovský přínos.
Celý článek...
 
Kulturní akademie knihovny - ŘÍJEN 2014
úterý, 14. říjen 2014

SeniorMěstská knihovna v Přerově zve všechny aktivní seniory na další setkání v rámci Kulturní akademie knihovny, které bude v říjnu věnováno jak cestování, tak zároveň i literatuře. Řeč totiž bude o třech vášnivých českých cestovatelích, kteří své bohaté zážitky a zkušenosti z cest promítají také do své spisovatelské tvorby. Blíže vám představíme radioamatéra, světoběžníka a bojovníka proti nacismu Otakara Batličku, etnografa, botanika a fotografa Alberta Vojtěcha Friče a reportéra a redaktora Josefa Formánka.

Celý článek...
 
Říjnové tvořivé dílny - tvoříme z PET lahví
úterý, 14. říjen 2014
Tvořivá dílna - Zdobení provázkemNevíte co s volným časem o podzimních prázdninách? Městská knihovna v Přerově zve všechny malé nadané výtvarníky do tvořivé dílny, ve které tentokrát budeme společně tvořit z pet lahví, a to buď chobotničky, chaloupky nebo ozdobné závěsné vitráže. Veškerý potřebný materiál bude k dispozici v knihovně.
Celý článek...
 
Říjnové události v historii přerovské knihovny
pondělí, 13. říjen 2014

KnihovnaRok 2014 je dalším významným mezníkem v životě přerovské knihovny. Právě letos totiž přerovská knihovna oslaví již 95 let od svého vzniku v poválečném roce 1919. Při této příležitosti přinášíme na našich www stránkách zajímavé informace z dlouholetého života knihovny, která za celou tu dobu, po kterou poskytuje služby svým uživatelům, prošla mnohými a výraznými proměnami.

Celý článek...
 
Plaťte nyní v knihovně kartou!
čtvrtek, 09. říjen 2014

Credit cardNa základě výsledků ankety, ve které jste mohli hlasovat přes celé letní prázdniny při svých návštěvách půjčovny pro dospělé, nabízí nyní Městská knihovna v Přerově všem svým uživatelům možnost zaplatit registrační, sankční či jiné poplatky prostřednictvím platebního terminálu. Již tedy není nutné, abyste v knihovně měli u sebe vždy peněžní hotovost, zaplatit totiž budete moci pohodlně vaší kartou.

Celý článek...
 
Rakovina a geopatogenní zóny
středa, 08. říjen 2014

Vím už, co nevím?Městská knihovna v Přerově zve všechny zájemce na další pokračování přednáškového cyklu s názvem "Vím už, co nevím?", kterým návštěvníky provází Ing. Miroslav Šmída. Téma druhé přednášky se bude podobně jako minule věnovat lidskému zdraví, přičemž se podíváme na příčiny vedoucí ke vzniku rakoviny a na to, jaké jsou možnosti řešení nejen těchto příčin, ale i následků. Objasníme si také celkové souvislosti oslabené imunity a dnešního životního stylu. Na závěr budeme pokračovat nácvikem relaxace podle pravidel Šulcova autogenního tréninku, který jsme zahájili již na jaře.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 939
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.