Tanzanie: nejúžasnější safari

Tanzanie - to je nejpohodovější země Afriky, kde v nejznámějším parku Serengeti můžete na vlastní oči spatřit lvy, slony, hyeny, gepardy i další divoká zvířata a neuvěřitelnou migraci pakoňů.

S Tomášem Kubešem zažijete na dubnové cestovatelské přednášce také sjezd do kráteru Ngorongoro, divoké nomády nebo výstup na extrémní sopku Ol Doinyo Longai. Uvidíte také jezero Tanganika a šimpanzí park Gombe a vydáte se po stopách slavného objevitele Livingstona. Kdo byl v Tanzanii, nemůže rozhodně minout ani vyhlášený ostrov otroků Zanzibar s městem Stone Town, bělostnými plážemi a voňavým kořením.

Tomáš Kubeš (1972) je fotograf, novinář a cestovatel. Fotografii se věnuje vášnivě již od dětství stejně jako cestování a poznávání odlišných kultur. Několik let prožil putováním po Africe poznáváním tohoto kontinentu. Procestoval také Asii stopem, například během půlroční cesty z Vladivostoku do Prahy, nebo při dalších výpravách do Indie a Nepálu. V současnosti fotografuje reportáže pro mnoho časopisů, navštívil více jak 130 zemí světa na všech kontinentech od Evropy po Tichomoří. Vedle reportážní fotografie se věnuje také portrétu, architektuře, reklamě a humanitární fotografii. Jeho snímky a články můžete najít v Česku v mnoha časopisech, například Koktejl, Lidé a Země, včetně zahraničních médií.

Beseda se uskuteční ve středu 24. dubna 2024 od 17.00 hodin v sále Ministerstva zemědělství ČR v Přerově, Wurmova 2.

Vstupné 50 Kč, uživatelé Městské knihovny v Přerově s platnou registrací mají vstup zdarma.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Tanzanie