UKIS UDZKF USS UPE OKS DO DEO PR TR VD OIS ST CIT HO PREROV IF SF
Neziskový sektor Tisk
Městská knihovna v Přerově poskytuje základní informace neziskovým organizacím v našem regionu. Služby pro neziskové organizace jsou poskytovány od roku 1995, kdy byla navázána spolupráce s organizací Neziskovky.cz (dříve ICN - Informační centrum neziskových organizací Praha).

Knihovna má ve svém fondu odbornou literaturu týkající se neziskových organizací  a všem zájemcům, nejen z řad  neziskových organizací (NO), jako jsou občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, kluby, spolky, aj. poskytujeme informace o neziskovém sektoru a pro neziskový sektor.
 
Tyto materiály obsahují vše týkající se činnosti NO :
 
   • informace o akcích pro NO
  • legislativa NO
  • financování NO
  • grantové možnosti
  • účetnictví
  • burza pracovních příležitostí v neziskových organizacích
  • adresy NO
  • připravovaná školení a semináře
 

Městská knihovna v Přerově se každoročně zapojovala do celostátní kampaně "30 dní pro neziskový sektor" a pořádala ve spolupráci s místními neziskovými organizacemi prezentační Výstavu neziskových organizací.

V roce 2007 se pořadatelé rozhodli desátým ročníkem kampaň ukončit a hledat jiné formy prezentace neziskových organizací

Městská knihovna v Přerově se rozhodla i nadále pokračovat v tradici a v roce 2008 výstavu, společně s prezentací svých služeb, opět zorganizovala. 

 
Městská knihovna nabízí své www stránky pro možnost prezentace přerovských NO pod názvem "Informace o NO okresu Přerov". Náplní by měly být akce, činnost, potřeby, požadavky neziskových organizací. Dále nabízíme soupis informací o vaší organizaci z tisku (rešerše) a možnost prezentace vaší organizace v knihovně.
 
Na stránce www.neziskovky.cz najdete další informace o neziskovém sektoru v České republice a také např. databázi finančních zdrojů pro NO a databázi kontaktů na neziskové organizace v ČR.
 
Odkazy na další WWW stránky obsahující informace pro neziskový sektor :
 
 
Odkazy na WWW stránky neziskových organizací a sdružení regionu Přerov je možno najít na našich internetových stránkách.
 
Městská knihovna v Přerově vytváří databázi neziskových organizací a sdružení regionu Přerov a blízkého okolí. Zájemci, kteří mají o informace z této databáze zájem, mohou si je vyžádat ve studovně Městské knihovny v Přerově na Žerotínově nám. 36 nebo v našem On-line katalogu. Kompletní seznam adresáře neziskových organizací je přístupný na této www stránce.
 
V případě zájmu o umístění adresy Vaší neziskové organizace do naší databáze můžete kontaktovat paní Trochtovou na telefonním čísle +420 581 219 094 nebo na e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny .
 
© 2014 Městská knihovna v Přerově, příspěvková organizace
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.