Island: Život s nádechem ledu

Rozlehlá lávová pole, bezcitné ledovce, žár nitra Země, děsivé i nevšední hodiny ticha a samoty – tím vším se vyznačuje druhý největší ostrov naší planety – Island. Ledová země, kde více než jinde pořád platí zákony divočiny a kde si člověk proti síle přírodních živlů připadá maličký. A nejen pro to stojí tuhle drsně krásnou krajinu zakusit. Ale varujeme vás! Může se vám přihodit, že se vám severský ostrov zaryje tak hluboko do srdce, že už vám nikdy nedá spát…

Na další přednášce z cyklu cestopisných besed vás v březnu s Evou Učňovou čeká povídání o Islandu, tipy pro cestovatele a představení knihy Island - Život s nádechem ledu, která poodkrývá Island prostřednictvím devíti různorodých příběhů místních i cizinců, kteří na Islandu žijí anebo zde nějakou dobu pobývali, doplněný o energické přírodní scenérie.

Eva Učňová žila na Islandu pět let. Spolupracuje s cestovní kanceláří Periscope Skandinávie jako průvodce klientů po severských zemích. Je členkou Syndikátu novinářů ČR, publikovala v periodicích Koktejl, Lidé a země, ve slovenském deníku SME a Wellness 40+. V listopadu 2015 vydala svoji první knihu Island - Život s nádechem ledu.

Přednáška se uskuteční ve středu 16. března 2016 od 17.00 hodin v přednáškovém sále Agentury pro zemědělství a venkov, Wurmova 2.

Vstupné 20 Kč, uživatelé Městské knihovny v Přerově s platnou registrací mají vstup zdarma.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Island - beseda s Evou Učňovou

Více z této kategorie: « Etiopie Holandsko na lodi »