S Agathou Christie až do Francie

V říjnu letošního roku se přerovská knihovna zařadila do stále se rozrůstajícího výčtu českých i moravských knihoven, které se zapojily do celostátního projektu Kniha do vlaku. Počáteční nejistotu, jak cestující na možnost bezplatného půjčování knih na přerovském nádraží zareagují, záhy vystřídalo obrovské překvapení. Již první várka vyřazených knih, které se dostaly do nádražní knihovničky, byla během pár dní téměř bezezbytku rozebrána a podobně je tomu doteď. Na nádraží nyní jezdíme zpravidla jednou, někdy i dvakrát týdně, a knihy pro cestující pravidelně doplňujeme.

Jelikož nás zajímá, kam až naše knihy spolu se čtenáři vlakem docestují, žádáme prostřednictvím štítku s e-mailovou adresou, kterým je opatřen každý knižní titul, o zpětnou vazbu v podobě alespoň krátké zprávy. Díky tomu jsme již měli možnost dozvědět se, že kniha Měsíční krev doputovala se svou čtenářkou do Přibyslavi nebo že do Opavy zavítaly tituly Já, Betty a Bílá magie. Prozatím však víc dalších informací o knihách do vlaku nemáme, ale o tu, která nám udělala velkou radost, bychom se teď s vámi chtěli podělit:

„O knihách do vlaku jsem slyšela, ale do 22. 10. jsem s nimi nepřišla do styku. Toho dne jsem na nádraží čekala na zpožděný vlak do Prahy a čas jsem využila k prohlídce regálu s knihami do vlaku. Hned v nejvyšší polici jsem objevila knihu A. Christie Zapomenutá vražda a pochopila jsem, že kniha uložená v tašce nejspíš nebude během cesty otevřená a přednost dostane detektivka. Absolvovala se mnou cestu do Prahy a pokračovala dále autobusem přes Mnichov, Ženevu do vesnice Saint Maurice de Gourdans asi 30 km východně od Lyonu. Na místě jsem knihu dočetla. Protože po cestě zpět nebylo kde knihu vyměnit, vrátila se 3. 11. na své místo. Ale když jsem další den jela do Olomouce, knihu jsem již v regále nenašla.“

A tak vás vyzýváme dál – cestujte s našimi knihami a o své zážitky z četby a cestování se s námi podělte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Za všechny vaše čtenářské ohlasy děkujeme a přejeme vám příjemné cestování s knihou!