Děti, podpořte projekt Knížka pro prvňáčka!

Stejně jako v letech předchozích, tak i letos probíhá na dětských odděleních veřejných knihoven oblíbený projekt s názvem Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka, který je primárně zaměřen na žáky prvních tříd základních škol, ale i pro žáky druhých, případně třetích ročníků speciálních škol z celé republiky.

Projekt si klade za cíl přivést děti hned od počátku jejich pravidelné školní docházky do knihoven, probudit v nich zájem o knihy, vytvořit návyk na pravidelnou četbu a rozšiřovat jejich dovednosti v získávání informací z nejrůznějších zdrojů.

Všichni úspěšní dětští účastníci projektu obdrží na závěr první třídy zdarma „Knížku pro prvňáčka“, která je napsána a ilustrována právě pouze pro prvňáčky v daném školním roce do projektu přihlášené a není k sehnání v žádném knihkupectví. Letos dostanou děti, které celý projekt absolvují, knížku spisovatele Jiřího Žáčka a ilustrátora Vojtěcha Juríka.

K tomu, aby mohlo být vydáno co největší množství výtisků této knížky a všechny děti mohly dostat svou zaslouženou odměnu, potřebujeme právě vaši pomoc. Nevíte, jak na to? Je to zcela snadné. Stačí, když se zapojíte do projektu Čtení pomáhá, kde si na http://www.ctenipomaha.cz/ dle svého věku vyberete ze seznamu některou z uvedených knih (ke stažení zde) a po jejím přečtení se na tyto internetové stránky vrátíte a odpovíte na pár jednoduchých otázek. Za vyplnění testu získáte kredit 50 Kč, které následně můžete věnovat na jeden z dobročinných projektů, mezi něž patří i výše zmiňovaná akce Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Upozorňujeme, že projekt Čtení pomáhá je určen pouze žákům základních a středních škol.

Na vaši pomoc se už teď těší spousta prvňáčků, a to i těch z přerovských základních škol, proto neváhejte, zapojte se a udělejte radost těm, kteří právě zdolávají své první krůčky na cestě do úžasného světa literatury!

Děkujeme za vaši pomoc a podporu.