Slavili jsme Den pro dětskou knihu

Poslední listopadovou sobotu jsme se sešli v půjčovně pro děti u příležitosti Dne pro dětskou knihu a společně strávili velmi příjemné dopoledne. Program pro děti i jejich rodiče zahájila paní Romana Suchá, autorka knih pro děti, a ty nejmenší zabavila hraním veršovaného divadélka. Děti se tak nejen naučily nové básničky, ale odnesly si domů také spoustu veselých papírových loutek. Divadélka, které se odehrálo ve dvou půlhodinových blocích, se zúčastnilo celkem 38 dětí a my jsme byli takovouto hojnou účastí nejmenších návštěvníků a čtenářů naší knihovny velmi mile překvapeni.

Po divadélku přesunuly děti svou pozornost k výrobě adventních věnců s floristkou Kristýnou Janáčkovou, která jim poradila a názorně předvedla, jak jednoduchým a rychlým způsobem vytvořit z přírodních materiálů krásnou adventní dekoraci na sváteční stůl nebo na dveře. Za pomoci rodičů se do tvorby věnců zapojilo 13 dětí a vy se na výsledky jejich snažení můžete podívat v naší fotogalerii.

Nejen u divadélka nebo tvořivé dílničky však bylo v sobotu živo. Nadšenci do her všeho druhu trávili svůj čas v knihovně také řešením velkých nástěnných piškvorek nebo zápasy ve stolním fotbale či hokeji. Herního zápolení se během sobotního dopoledne zúčastnilo hned 20 dětských i dospělých návštěvníků.

Ani pobočka knihovny v Předmostí však nezůstala v tento den pro veřejnost uzavřena, pro malé i velké zde totiž bylo již od ranních hodin připraveno Čtení s Hajánkem. Děti se zábavnou formou seznámily s oblíbenými tituly literatury pro nejmenší čtenáře, poslechly si úryvky pohádkových textů v češtině a ve slovenštině a nakonec došlo i na malování a hraní kuželek. Všech 11 dětských účastníků odcházelo z knihovny s úsměvem i s malou odměnou.

Letošní Den pro dětskou knihu se v našich očích nadmíru vydařil. I přes nepřízeň počasí totiž dorazilo na dětské oddělení Městské knihovny v Přerově velké množství malých i velkých návštěvníků, kterým vděčíme za to, že si společně dokázali vytvořit tak báječnou a pohodovou atmosféru.

Těšíme se na další společné setkání.

Fotografie z akce naleznete v naší fotogalerii.