Vytisknout tuto stránku

Objednávky knih ze skladu a z volného výběru

Potřebujete připravit knihu z našeho skladu nebo volného výběru a jenom si ji u nás vyzvednout? Dostali jste ve škole nebo v práci úkol a potřebujete k němu další literaturu, ale máte strach, aby Vás někdo v knihovně nepředběhl a knihu si před Vámi nevypůjčil? Spěcháte a bojíte se, že budete muset čekat v půjčovně, než na Vás dojde řada a pak ještě vydržet, než Vám požadované dokumenty vyhledáme? To už dnes není problém. Vyhledejte si v klidu z domova přes internet prostřednictvím našich on-line katalog Tritius potřebné knihy, pošlete nám svoji objednávku a my Vám knihy připravíme.

Kde mohu objednávku realizovat?

Přes internet z domova, ze školy nebo z práce prostřednictvím našeho on-line katalogu.

Jaké dokumenty si mohu přes internet objednat?

Přes internet si můžete objednat a nechat si připravit všechny knihy umístěné v našem skladu v budově na Žerotínově nam. 36 (knihy se signaturou SK) nebo knihy z depozitního skladu v Předmostí (knihy označené signaturou DS). Rovněž si můžete objednat i knihy a zvuková CD z volného výběru, a to ve všech pobočkách ve městě (Velká Dlážka, Předmostí a půjčovna pro děti).

Jak to funguje?

Jednoduše. Na internetu si ve svém oblíbeném internetovém prohlížeči otevřete on-line katalog, vyberete si požadované knihy a ty prostřednictvím Vašeho čtenářského konta objednáte. Podmínkou úspěšného odeslání objednávky je existence e-mailové adresy zaregistrované v našem knihovním systému, kterou jste uvedli při vyplňování registrační přihlášky. Přesný postup naleznete v odkazech uvedených na konci těchto informací.

Mohu si objednané dokumenty okamžitě vyzvednout?

Okamžitě to určitě nepůjde, ale věčnost to také trvat nebude. Objednávky naše pracovnice vyřizují průběžně, ale pokud si objednáte knihy z našeho skladu (knihy se signaturou SK), který je součastí půjčovny pro dospělé na Žerotínově nám. 36 nebo z volného výběru z některé z výše uvedených poboček, a to do 15.00 hodin pracovního dne a provozní doby konkrétního pracoviště, zpravidla do 2 hodin od objednání si můžete objednané knihy na příslušném pracovišti vyzvednout. Nicméně je vždy nutné počkat na potvrzovací e-mailovou zprávu nebo SMS s informací, že jsou pro Vás požadované knihy připraveny. Pokud si knihy dle výše uvedených informací objednáte až po 15.00 hodině, připravíme je pro Vás následující pracovní den do 10.00 hodin.

Pokud si objednáte knihy z našeho depozitního skladu z Předmostí (knihy označené signaturou DS), dodací lhůta činí 5 pracovních dnů, ale zpravidla je to méně. Opět je nutné počkat na e-mailovou zprávu s informací, že jsou pro Vás požadované knihy připraveny.

Kde a dokdy mohu objednané dokumenty vyzvednout?

Objednané knihy ze skladu nebo depozitního skladu budou pro Vás připraveny v půjčovně pro dospělé na Žerotínově nám. 36. Knihy a zvuková CD odložené z volného výběru budou na Vás čekat na příslušné pobočce nebo pracovišti, kde jste si jejich odložení objednali. Po odeslání informačního e-mailu budou na Vás v konkrétní pobočce čekat 2 pracovní dny.

Co se stane, když si objednané dokumenty nevyzvednu?

Pokud nám tuto skutečnost včas oznámíte, nejlépe do 2 dnů od obdržení informačního e-mailu, Vaši objednávku zrušíme a objednané knihy nabídneme dalším zájemcům. Pokud si však objednávky bez oznámení nevyzvednete vícekrát, budeme Vám muset zakázat možnost realizovat další objednávky. Nicméně věříme, že se tomu tak nestane. Kontaktní e-mailová adresa pro objednávky je Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kolik to stojí?

Služba objednávek knih ze skladu nebo z depozitního skladu i služba objednávek knih a zvukových CD z volného výběru je pro všechny uživatele s platnou registrací bezplatná.

Postup objednávek

  • postup objednávek knih prostřednictvím našeho on-line katalogu (v přípravě)
Případné dotazy pište na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Naposledy změněno středa, 16 červen 2021 11:19